VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Jestem zadowolony z trzech punktów”

Karol Kotlarz, 01.12.2019; 19:41

Wypowiedź szkoleniowca Valencii

Albert Celades był gościem konferencji prasowej po spotkaniu z Villarrealem, zakończonym wygraną „Nietoperzy” 2:1. Trener, poza tematem meczu, wypowiedział się również o kontuzjach w zespole oraz o potencjalnym zmienniku dla Parejo.

Czy istnieją słowa, którymi można ocenić wysiłek tego zespołu?

To prawda, brak nam słów by opisać tę grupę. Po meczu z wymagającym rywalem, jakim była Chelsea, przy naszym wysiłku, przyznając uczciwie, nasz dzisiejszy wysiłek był niesamowity. To coś, co ma ten zespół. Jest bardzo szczęśliwy z powodu zwycięstwa i reakcji zespołu.

Czy wyjaśniałeś nieuznanego gola Rodrigo?

Nie, nie rozmawiałem z arbitrem o tym.

Czy uważasz, że zmiana w taktyce, której dokonałeś, była kluczowa?

Zawsze powtarzam, że wszelkie zasługi należy kierować w stronę zawodników. Pomagamy im wygrać, jak tylko możemy, ale to oni są protagonistami. Myślę, że zaczęliśmy mecz z Villarreal bardzo dobrze, ale z biegiem czasu to rywale zaczęli dominować i zepchnęli nas pod nasze pole karne. Było nam trudno grać to, co założyliśmy, dlatego zdecydowaliśmy o zmianie w taktyce. Od tej chwili nastąpiła poprawa i mieliśmy kilka okazji, jednak po ich stronie był najlepszy zawodnik pierwszej połowy, czyli Asenjo.

Rodrigo i Coquelin zakończyli mecz z urazami. Czy po tym spotkaniu są inni kontuzjowani?

Myślę, że nie. Zmiany Rodrigo i Coquelina były środkiem ostrożności. Przed meczem wiedzieliśmy, że dla Coquelina ciężko będzie, by zagrał całe spotkanie. Chciał kontynuować grę, jednak zdecydowaliśmy o zmianie. Rodrigo miał uciążliwy problem, mógł to być skurcz.

Rodrigo zdobył bramkę. To dobre wieści?

Jesteśmy z tego powodu zadowoleni, jednak cenimy go również za inne rzeczy. Przeciwko Chelsea zagrał bardzo dobrze, podobnie jak Maxi. Czasami nie mają szczęścia i nie zdobywają bramek, lecz cenimy u nich inne rzeczy. W tym meczu zdobył bramkę i dał z siebie wszystko.

Czemu Valencia nie umie utrzymać dłużej prowadzenia?

To zdarzyło się nam już wcześniej. Są pewne sytuacje, których nie chcemy, jednak są trudne do poprawy. Będziemy nad tym pracować.

Czy uważasz, że Villarreal zdominował was fizycznie?

Nie. Z jednej strony mamy sporo kontuzji w zespole, zaś z drugiej forma fizyczna zdrowych graczy jest bardzo dobra, gdyby nie, nie mogliby podjąć wysiłku, który podjęli. To prawda, że Villarreal dominował przez większą część gry, ale zdobyliśmy więcej bramek. Dodatkowo mieliśmy więcej klarownych okazji. To było otwarte spotkanie i mieliśmy większą skuteczność.

Czemu aż tylu zawodników jest kontuzjowanych?

Kalendarz spotkań jest zawsze trudny, jest wiele wymagających meczów. Winę za ten stan ponosi liczba spotkań. Są zawodnicy, którzy grają bardzo dużo, znacznie więcej niż byśmy tego chcieli. Parejo zagrał we wszystkich meczach od początku do końca. To niesamowite, że nie doznał w tym czasie kontuzji.

Czy jesteś bardziej zadowolony z wygranej czy z faktu, że macie tydzień wolnego od spotkań?

Jestem zadowolony z trzech punktów. Ten tydzień byłby taki sam bez gier, ale bez tego zwycięstwa byłoby trudniej. Zwycięstwo jest wzmocnieniem dla nas wszystkich i jest nagrodą dla graczy. Teraz przed nami tydzień bez spotkań, co nam pomoże. W tej chwili mamy możliwość odzyskać siły.

Czy chciałbyś mieć w zespole kogoś, kto zastąpi Parejo?

Jest kilku takich graczy. Bardzo ciężko jest znaleźć zastępcę dla Parejo. Jesteśmy zadowoleni ze składu. Mamy nadzieję, że tak się nie stanie, ale jeśli Parejo spotka coś złego, będziemy szukali rozwiązania w zespole.

Co powiesz, jeśli pojawi się kolejna kontuzja w drużynie?

To skomplikowana sytuacja. Żyjemy w tej sytuacji od dłuższego czasu i szukamy rozwiązań z dostępnymi zasobami. Dziś, na przykład, zadebiutował młody zawodnik i jest to świetny dzień dla klubu.

Co widziałeś w Esquerdo dając mu szansę?

Obserwowałem go podczas pracy dla reprezentacji Hiszpanii. Myślę, że dobrze radzi sobie w Mestallecie. Pojawia się na treningach pierwszego zespołu i jest zawodnikiem, który musi się rozwijać. Jesteśmy świadomi możliwości naszej cantery.

Kategoria: Wywiady | El Desmarque Valencia | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. staste7702.12.2019; 08:45
staste77Powinni próbować wdrażać Solera jako zastępcę dla Parejo. Mówiło się już o tym od dawna. Na pewno by sobie poradził. Tym bardziej teraz gdy jest już mocno ograny w Primera. Jakoś przyzwyczaili się do tego, że gra na skrzydle.