Podział punktów na Stade Pierre-Mauroy

Karol Kotlarz, 23.10.2019; 23:03

Nietoperze bez blasku

Słaba postawa na boisku i niezbyt przyjemna dla oka gra przełożyła się na tylko jeden punkt w wyjazdowym spotkaniu z Lille. Bramkę dla gości zdobył Dienis Czeryszew, wyrównał w doliczonym czasie gry Ikoné. Valencia kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mouctara Diakhaby’ego.

Celades dokonał dwóch zmian względem ostatniego spotkania ligowego – na boisku pojawili się Gameiro oraz Diakhaby. Od pierwszych minut piłkarze Valencii zmuszeni byli do przejścia przez ciężką przeprawę, a wysoki pressing w wykonaniu gospodarzy nie ułatwiał im rozgrywania piłki. Niedokładność w grze Los Ches i liczne straty piłki wykorzystywali sprawnie piłkarze Lille, na szczęście uderzenia Araújo czy Osimhena nie zagroziły poważnie bramce strzeżonej przez Cillessena. W odpowiedzi strzał Gameiro po dograniu Wassa nie sprawił kłopotów Mainganowi.

Pomimo delikatnej przewagi w posiadaniu futbolówki podopieczni Celadesa nie potrafili stworzyć składnej akcji ze strzałem na bramkę. Rywale skrzętnie wykorzystywali wszystkie błędy przyjezdnych, dzięki czemu stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramką Cillessena. Najbliższy zdobycia gola był Yazici, na szczęście jego uderzenie z dystansu zatrzymało się na poprzeczce.

Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Po zmianie stron doszło do pierwszej zmiany w Valencii: na boisko wszedł Carlos Soler, który zmienił Kondogbię. W kolejnych minutach obraz gry nie ulegał istotnej zmianie, a groźne sytuacje mieli przede wszystkim gospodarze, za sprawą Osimhena, André czy Soumaré.

W 64. minucie meczu Valencia przeprowadziła skuteczną kontrę – Gómez zagrał na skrzydło do Gameiro, ten popędził z piłką aż do pola karnego, gdzie wyłożył futbolówkę do Czeryszewa. Rosjanin posłał ją mocnym uderzeniem do siatki! 1:0!

Celades zdecydował o drugiej zmianie – na murawie pojawił się Kang-In Lee w miejsce Kevina Gameiro. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, a bliscy wyrównania byli wprowadzeni na boisko Ikoné i Remy. Mecz zakończył się przed czasem dla Mouctara Diakhaby’ego, który w ciągu trzech minut otrzymał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, w związku z czym musiał opuścić plac gry.

Celades wzmocnił defensywę wprowadzając do gry Garaya w miejsce Czeryszewa. Ataki gospodarzy były coraz śmielsze, a w doliczonym czasie gry swoich szans nie wykorzystali André oraz Bamba. Co nie udało się wyżej wymienionym, powiodło się Ikoné. Zawodnik gospodarzy otrzymał piłkę od André w polu karnym, przełożył ją na prawą nogę, po czym mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Cillessena. 1:1.

Więcej bramek już nie padło, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Po trzech meczach w fazie grupowej Ligi Mistrzów na koncie Valencii znajdują się cztery punkty. Kolejne starcie w tych rozgrywkach już na początku listopada, a rywalem ponownie będzie zespół Lille.