Podsumowanie przerwy reprezentacyjnej

Michał Muszyński, 16.10.2019; 22:11

Dobre występy „Nietoperzy”

Za nami październikowa przerwa na mecze reprezentacji. Dziewięciu piłkarzy Valencii powołanych do swoich drużyn narodowych otrzymało okazję zaprezentowania się na międzynarodowej arenie. Kto pokazał się z najlepszej strony?

Ciężkie boje w Skandynawii stoczyła reprezentacja Hiszpanii z Rodrigo w składzie. Napastnik Valencii zagrał cały mecz z Norwegami w Oslo, zaliczając tylko żółtą kartkę. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 po bramce gospodarzy w doliczonym czasie gry. Kilka dni później Hiszpanie grali o awans do EURO2020 w Solnej z reprezentacją Szwecji. Gospodarze prowadzili do 92. minuty 1:0, kiedy to snajper Los Ches wprowadzony na murawę w 66. minucie zdobył gola wyrównującego, zapewniając Hiszpanom bilety na przyszłoroczny europejski czempionat. O awans wciąż walczyć musi Jasper Cillessen. Jego reprezentacja wygrała swoje dwa mecze kwalifikacyjne — 3:1 z Irlandią Północną u siebie oraz 2:1 z Białorusią w Mińsku i jest na dobrej drodze do wyjazdu na EURO. Golkiper zagrał w obu spotkaniach w pełnym wymiarze czasu.

Z awansu do Mistrzostw Europy wraz ze swoją reprezentacją cieszyć się już może Dienis Cheryshev. Sborna zagrała dwa kapitalne spotkania. Najpierw rozbiła Szkocję w Moskwie 4:0 a skrzydłowy Valencii pojawił się na boisku w 66. minucie, lecz nie udało mu się zanotować asysty bądź gola. Trzy dni później w Nikozji Rosjanie pokonali reprezentację Cypru 5:0, zaś Cheryshev zanotował fantastyczny występ, zdobywając dwa gole oraz notując dwie asysty. Mniej powodów do zadowolenia miał Gonçalo Guedes. W łatwo wygranym spotkaniu 3:0 z Luksemburgiem, pomocnik „Nietoperzy” wszedł na ostatni kwadrans gry i zaliczył gola ustalającego wynik meczu. Prawdziwy sprawdzian czekał jednak Portugalczyków dopiero w Kijowie. Guedes zagrał od pierwszej minuty, lecz został w przerwie zmieniony przez Joao Felixa. Portugalczycy przegrali 1:2 i wciąż nie są pewni gry w Mistrzostwach Europy.

Daniel Wass spotkanie kwalifikacyjne pomiędzy Danią a Szwajcarią, wygrane przez Duńczyków 1:0 oglądał z ławki rezerwowych. Szansę otrzymał dopiero w towarzyskiej potyczce z Luksemburgiem (4:0), kiedy to rozegrał cały mecz. Dobry występ w swojej drużynie zanotował Kang In Lee, który w spotkaniu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w Katarze popisał się asystą przy golu na 3:0. Ostatecznie Koreańczycy wygrali aż 8:0. Cięższy mecz czekał ich pięć dni później w Pjongjangu derbach Półwyspu Koreańskiego. Pomocnik nie pojawił się na boisku, zaś mecz zakończył się bezbramkowym rezultatem. Bez zdobyczy bramkowych do Walencji wróci Maxi Gómez. Jego Urugwaj pokonał u siebie Peru 1:0 i zremisował w wyjazdowym rewanżu 1:1. W towarzyskiej potyczce reprezentacji Hiszpanii do lat 21 zagrał Ferran Torres. Pomocnik zagrał do 56. minuty w meczu z Niemcami (1:1). Okazję do zaprezentowania się w reprezentacji Portugali u-21 otrzymał także Thierry Correia. Jego reprezentacja wyraźnie uległa Holandii 2:4 w wyjazdowym meczu kwalifikacji do młodzieżowego EURO. Correia zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

Kategoria: Reprezentacje | własne skomentuj Skomentuj (0)