Pierwsza wygrana w pretemporadzie

Karol Kotlarz, 23.07.2019; 20:20

FC Sion – Valencia CF 0:3 (0:2)

Sparing ze szwajcarskim FC Sion dla Valencii! Podopieczni Marcelino pewnie pokonali rywali 3:0 po golach Maxi Gómeza, Rodrigo Moreno oraz Javi Jiméneza.

W drugim spotkaniu towarzyskim rozgrywanym podczas zgrupowania w Szwajcarii Marcelino zdecydował, że od pierwszych minut zagra trzech pozyskanych latem zawodników: Cillessen, Maxi Gómez oraz Jason. Od początku spotkania zarysowała się przewaga „Nietoperzy”, a uderzenie na bramkę oddawali Gabriel i Kondogbia. W odpowiedzi Kasami próbował pokonać Cillessena, jednak bez skutku. Bliski pokonania Mitryushkina był Rodrigo, lecz jego strzał głową wylądował na poprzeczce.

Golkipera Sion zdołał pokonać jednak drugi z napastników Valencii, Maxi Gómez. Na lewym skrzydle znalazł się Fran Villalba, dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał już Urugwajczyk. Nowy nabytek Los Ches pewnie wpakował futbolówkę do siatki! 1:0!.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć za sprawą uderzenia Fortune’a, jednak strzał zawodnika Sion na raty obronił Cillessen. Bliski podwyższenia wyniku był Rodrigo, który po zejściu z piłką do środka posłał piłkę obok słupka. Zespół ze Szwajcarii próbował zaskoczyć Valencię strzałami z dystansu, jednak bez skutku.

Po rzucie rożnym dla gospodarzy Los Ches przeprowadzili kontrę lewym skrzydłem. Fran Villalba zagrał do Salvy Ruiza, obrońca wyłożył piłkę do Rodrigo, który uderzył na bramkę. Po błędzie golkipera futbolówka wtoczyła się do siatki! 2:0!

Po zmianie stron na boisku pojawili się zmiennicy, a z wyjściowej jedenastki Marcelino pozostawił na murawie tylko Diakhaby’ego. Szansę gry otrzymali: Cristian, Garay, Wass, Gayà, Coquelin, Parejo, Kang-in, Vallejo, Guedes i Gameiro. Obrońcom FC Sion szczególnie dał się we znaki młody Koreańczyk, który najpierw oddał strzał nad bramką, by po chwili celnie dośrodkować na głowę Gameiro, który spudłował z bliskiej odległości.

Kilka minut później na placu gry pojawił się Javi Jiménez, zmieniając Diakhaby’ego. Hiszpański stoper był bohaterem rzutu rożnego z ostatnich minut spotkania. Dośrodkowanie Parejo trafiło na głowę Garaya, który zgrał piłkę do środka pola karnego, gdzie najwyżej wyskoczył Jiménez, podwyższając rezultat na 3:0!

Gospodarze poszukiwali honorowego trafienia, a najbliższy dokonania tego był Adao po uderzeniu z dystansu. Więcej bramek już jednak nie padło, a mecz towarzyski rozgrywany na Stade Turbillon zakończył się pewną wygraną Valencii 3:0. Kolejny sparing podopieczni Marcelino rozegrają 28. lipca na Estádio José Alvalade w Lizbonie, a rywalem będzie Sporting CP.

Kategoria: Mecze | własne | LasProvincias | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)