Podsumowanie meczów międzypaństwowych

Michał Muszyński, 21.11.2018; 14:37

Jak spisali się zawodnicy Los Ches?

Dobiegła końca ostatnia w tym roku – listopadowa przerwa reprezentacyjna. Którzy zawodnicy Valencii popisali się udanymi występami w narodowych barwach?

Powodów do zadowolenia z pewnością nie mieli reprezentanci Hiszpanii – Rodrigo Moreno oraz José Luis Gayà. La Furia Roja doznała niespodziewanej porażki w Zagrzebiu z reprezentacją Chorwacji. Hiszpanie ulegli 2:3, zaś na boisku pojawił się tylko walencki napastnik, który zszedł z murawy w 61 minucie. Trzy dni później Iberyjczycy podejmowali w spotkaniu towarzyskim na Wyspach Kanaryjskich drużynę Bośni i Hercegowiny. Gospodarze wygrali 1:0, cały mecz rozegrał obrońca Valencii, zaś Rodrigo pojawił się na boisku w 64 minucie. Dobre występy w reprezentacji u-21 zanotował Carlos Soler. Pomocnik zanotował asystę w wygranym 4:1 spotkaniu towarzyskim z Danią oraz rozegrał pełne 90 minut w meczu z Francją, zremisowanym 1:1. Nadzieje na przyszłość Valencii – Ferrán Torres oraz Hugo Guillamón wystąpili w towarzyskim meczu kategorii wiekowej u-20 pomiędzy Hiszpanią i Norwegią, który zakończył się rezultatem bezbramkowym.

Gonçalo Guedes nie spędził ani minuty na murawie w spotkaniach swojej reprezentacji przeciwko Italii (0:0) oraz Polsce (1:1) w ramach Ligi Narodów UEFA. Seleções de Portugal wygrali swoją grupę i zameldują się w Final Four UEFA Nations League. Geoffrey Kondogbia uratował reprezentacji Republiki Środkowoafrykańskiej punkt w starciu eliminacyjnym do Pucharu Narodów Afryki przeciwko Rwandzie. Pomocnik zdobył gola wyrównującego w 95 minucie, lecz jego drużyna ma już tylko iluzoryczne szanse na awans do czempionatu Czarnego Lądu.

Uroš Račić wystąpił w obu towarzyskich spotkaniach reprezentacji Serbii u-21. W meczu przeciwko Czarnogórze, pomocnik grał do 61 minuty, zaś spotkanie zakończyło się porażką jego drużyny 0:1. Dzień później Serbowie podejmowali drużynę Macedonii i zwyciężyli 1:0. Račić spędził na murawie ostatni kwadrans. Kolejny popis umiejętności strzeleckich dał Michy Batshuayi. Belgijski napastnik ustrzelił dublet w domowym spotkaniu Ligi Narodów przeciwko Islandii. W drugim spotkaniu Belgowie doznali klęski ze Szwajcarią 2:5, mimo prowadzenia 2:0. Batshuayi pojawił się na płycie boiska w 61 minucie, lecz nie udało mu się poprawić swojego dorobku strzeleckiego w reprezentacji. Porażka ta sprawiła, iż „Czerwone Diabły” zajęły ostatecznie drugie miejsce w grupie i nie zagrają w Final Four Ligi Narodów UEFA.

Kategoria: Reprezentacje | własne skomentuj Skomentuj (0)