Pierwsza wygrana w sezonie!

Karol Kotlarz, 29.09.2018; 15:04

Anoeta zdobyte

Aż do siódmej kolejki ligowej Valencia musiała czekać na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Marcelino pokonali w wyjazdowym spotkaniu Real Sociedad 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Gameiro. W drugiej połowie rzut karny pewnie obronił Neto.

Od pierwszych minut na Anoeta szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostali Lato i Vezo na bokach obrony, zaś z przodu duet napastników stworzyli Gameiro i Batshuayi. Do składu wrócił Dani Parejo po przymusowej przerwie za czerwoną kartkę z Villarreal. Pierwszy kwadrans meczu upłynął pod znakiem dominacji Realu Sociedad. Wysoki pressing gospodarzy przełożył się na błędy indywidualne zawodników Valencii. Najgroźniejszą okazję do zdobycia gola miał Illaramendi, popisując się mierzonym uderzeniem z dystansu, jednak na posterunku był Neto, który obronił strzał.

Do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy gości. Groźny strzał oddał aktywny w pierwszej połowie Kondogbia, ale futbolówka minęła o centymetry słupek bramki strzeżonej przez Moyę. Kilka minut później podopieczni Marcelino przeprowadzili składną akcję zakończoną golem Gameiro, jednak boczny arbiter uniósł chorągiewkę, a sędzia główny odgwizdał spalonego.

Francuski napastnik cieszył się jednak ze zdobytej bramki w 35. minucie meczu. Piłkę na lewym skrzydle otrzymał Dienis Czeryszew, zagrał ją płasko w pole karne, gdzie Gameiro ubiegł obrońcę i wpakował futbolówkę do siatki! 0:1! W końcówce pierwszej części spotkania dużo pracy miał Neto, który popisał się znakomitą interwencją przy uderzeniu głową Elustondo. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 0:1 dla gości.

Po zmianie stron na boisku w barwach Realu Sociedad pojawił się Sandro, którego wejście rozruszało ofensywę gospodarzy. Tuż po przerwie uderzył on obok bramki, by parę minut później stworzyć kolejną dogodną akcję, której nie wykończył właściwie Oyarzabal. Okazję do podwyższenia miała Valencia, jednak strzał Batshuayia obronił Moya. Z kolei uderzenie Parejo z wolnego o dobrych kilka metrów minęło bramkę gospodarzy.

W 65. minucie meczu arbiter podyktował jedenastkę dla Realu Sociedad za faul Toniego Lato na Rubenie Pardo. Do piłki podszedł Willian José, jednak jego intencje wyczuł Neto, broniąc strzał z rzutu karnego!

Na placu gry pojawili się zmiennicy: Rodrigo oraz Coquelin, także Guedes, który wszedł kilka minut przed wspomnianą dwójką. W ostatnich minutach spotkanie straciło nieco na intensywności. Dopiero w końcówce okazję do zdobycia gola stworzyli sobie piłkarze gospodarzy, za sprawą Pardo. Uderzenie pomocnika minęło jednak bramkę.

Mecz zakończył się wygraną Valencii 1:0. Jest to pierwszy oficjalne spotkanie w tym sezonie, w którym „Nietoperze” zdobywają komplet punktów. W następnym meczu, we wtorek, podopieczni Marcelino zmierzą się z Manchesterem United w Lidze Mistrzów.