VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Czeryszew pod lupą agencji antydopingowej

Wojciech Ciuraj, 10.09.2018; 12:41

Problemy Rosjanina

Niefortunna wypowiedź ojca piłkarza sprawiła, że skrzydłowy po raz kolejny będzie prześwietlany pod kątem przyjmowania nielegalnych substancji.

Udany występ rosyjskich piłkarzy na Mistrzostwach Świata nie uszedł uwadze piłkarskiego świata. Wśród wielu pochwał, które zebrał także skrzydłowy Valencii, pojawiły się również zarzuty o doping. Temat ten powrócił po niedawnym wywiadzie, którego udzielił ojciec zawodnika – Dimitri Czeryszew. Miał on powiedzieć, że jego syn przed rozpoczęciem turnieju stosował hormon wzrostu. Rosyjska Federacja Piłkarska stoi murem za zawodnikiem, podkreślając, że wszelkie odżywki przyjmowane przez piłkarzy były zgodne z obowiązującymi przepisami, a sam wywiad został źle zinterpretowany. Substancja, którą przyjął Czeryszew to osocze z wysoką zawartością płytek krwii, która nie narusza restrykcyjnych zasad antydopingowych.

Dienis Czeryszew podczas ostatnich Mistrzostw Świata zdobył cztery bramki i należał do wyróżniających się zawodników gospodarzy turnieju.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. ThomsonVCF10.09.2018; 14:24
ThomsonVCFJa nie będę absolutnie zdziwiony, jak się okaże że Czeryszew brał doping, podobnie jak inni reprezentanci Rosji. Ich występy, a przede wszystkim ich forma fizyczna na mundialu były czymś ciężkim do racjonalnego wyjaśnienia, biorąc pod uwagę potencjał kadrowy i występy Sbornej w ostatnich kilkunastu miesiącach (nawet biorąc pod uwagę trenera uchodzącego za tytana pracy - bądź co bądź to tylko selekcjoner, który nie przygotowywał piłkarzy w klubach).

Mimo wszystko mam nadzieję, że jednak nie jest to prawda, bo przy obecnej obsadzie skrzydeł, nawet Denis jest nam potrzebny. No chyba, że Ferran i Kangin jeszcze przyspieszą z rozwojem.