Skromna wygrana nad Gironą

Karol Kotlarz, 12.05.2018; 20:35

Seria bez zwycięstwa przełamana

Po niezbyt porywającym meczu Valencia wywozi z Girony trzy punkty, wygrywając 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Luciano Vietto. Tym samym Los Ches odnoszą pierwszą wygraną ligową od ponad miesiąca.

Marcelino zdecydował, że wyjazdowe spotkanie z Gironą rozpocznie kilku zawodników, którzy w ostatnim czasie nie odnotowali wielu minut. I tak, od początku meczu mogliśmy ujrzeć takich piłkarzy jak Jaume, Lato, Maksimović czy Vietto.

Pierwsze pół godziny spotkania nie należało do porywających. Zawodnicy obu drużyn mieli problem z osiągnięciem pola karnego rywala, a o oddaniu celnego strzału na bramkę nie wspominając. W 34. minucie meczu strzału z dystansu spróbował najbardziej aktywny w Valencii Guedes, jednak uderzenie w środek bramki pewnie wyłapał Bono. Gospodarze odpowiedzieli strzałem Garcii, sparowanym na róg przez Jaume, a także uderzeniem z dystansu Granella, które minęło bramkę gości. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Początek drugiej części spotkania przypominał swoją intensywnością końcówkę pierwszej połowy. Najlepszą sytuację do stworzyli sobie goście, jednak uderzenie Solera z dystansu było zbyt lekkie, a Bono nie miał żadnych problemów z jego obroną.

W 61. minucie spotkania piłkarze Valencii ruszyli do kontrataku, uzyskując sytuację trzech na trzech. Luciano Vietto prowadził piłkę przez około 30 metrów środkiem boiska, po czym oddał strzał z linii pola karnego. Uderzenie Argentyńczyka znalazło drogę do siatki. 0:1!

Gospodarze mogli odpowiedzieć kilka minut później, gdy po rzucie rożnym strzał głową oddał Juanpe, jednak na posterunku był Jaume. Z kolei po kolejnym groźnym kontrataku Valencia mogła podwyższyć stan meczu, jednak uderzenie Solera minęło bramkę strzeżoną przez Bono.

Girona bliska zdobycia gola była w 75. minucie spotkania, kiedy po rzucie wolnym strzał głową oddał Olunga. Futbolówka zatrzymała się na słupku bramki Valencii. Dwukrotnie szczęścia próbował również Timor, jednak za każdym razem górą był Jaume.

Wygrana nad Gironą oznacza, że Valencia przełamała niechlubną serię spotkań bez wygranej. Ostatnie zwycięstwo Los Ches odnieśli ponad miesiąc temu z Espanyolem. Na koncie Valencii jest już 70 oczek, a okazja do podwyższenia stanu punktowego już za tydzień w niedzielę – w spotkaniu z Deportivo na Estadio Mestalla.

LaLiga, 37. kolejka

GIRONA FC – VALENCIA CF 0:1 (0:0)

Bramka: Vietto (61’, 0:1)

Girona FC: Bono, Maffeo (69’ Aday Benítez), Ramalho, Bernardo, Juanpe, Mojica, Timor, Granell, Borja García (82’ Eloi Amagat), Stuani, Choco Lozano (73’ Olunga).

Valencia CF: Jaume Doménech, Montoya, Ruben Vezo, Murillo, Lato (86’ Nacho Vidal), Carlos Soler, Maksimovic, Ferran Torres (77’ Gayá), Guedes, Vietto, Zaza (71’ Rodrigo).

Goncalo Guedes
Jaume Domenech
Nemanja Maksimović
Luciano Vietto
Ruben Vezo
Created with SurveyMaker

Kategoria: Mecze | własne | valenciacf.com | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)