Wymęczone zwycięstwo nad Leganés

Karol Kotlarz, 01.04.2018; 18:12

Kolejne trzy punkty Valencii

Spotkanie na Butarque nie okazało się porywającym widowiskiem, jednak po meczu to Los Ches mogą dopisać do dorobku punktowego kolejne trzy oczka. Bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Rodrigo Moreno.

Marcelino zdecydował, że wyjazdowe spotkanie z Leganés od pierwszych minut rozpoczną zmiennicy – w bramce pojawił się Jaume, zastępując Neto, a po prawej stronie defensywy za Martína Montoyę zagrał Rubén Vezo.

Pierwsze minuty spotkania przyniosły ataki z obu stron. Valencia przeprowadziła składną akcję, po której Zaza pokonał Cuéllara, jednak asystujący Carlos Soler okazał się być na pozycji spalonej, wobec tego bramka została nieuznana. Gospodarze próbowali zaś zaskoczyć Jaume za sprawą uderzenia z dystansu Gabriela, jednak strzał pomocnika poszybował wysoko nad bramką.

Brazylijczyk kilkanaście minut później oddał celny strzał na bramkę strzeżoną przez Jaume, jednak golkiper wyciągnął się jak struna i zdołał obronić uderzenie. Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła bramek żadnej ze stron, do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Tuż po przerwie groźne dośrodkowanie Omara wybił Jaume, a dobra postawa defensywy Valencii nie pozwoliła na dobitkę w wykonaniu gospodarzy. Los Ches odpowiedzieli strzałem Zazy ze skraju pola bramkowego, jednak na linii uderzenia znalazł się obrońca, który wybił piłkę na rzut rożny.

Na pierwszą i jak się okazało jedyną bramkę kibicom przyszło czekać do 61. minuty meczu. W zamieszaniu przed polem karnym gospodarzy piłkę na rzecz Parejo utracił Rubén Pérez, ta trafiła do Rodrigo Moreno, który oddał celny strzał z dystansu pokonując Cuéllara. 0:1!

W drugiej części spotkania Marcelino dał szansę gry rezerwowym. Na boisku zameldowali się kolejno Ferrán, Vietto i Andreas, zmieniając odpowiednio Solera, Zazę i Guedesa. Gospodarze byli bliscy wyrównania w 77. minucie meczu, kiedy to Eraso oddał strzał po dośrodkowaniu Diego Rico, jednak uderzenie minęło bramkę Valencii.

Wygrana nad Leganés to czwarty kolejny ligowy triumf. Podopieczni Marcelino umocnili się na czwartej pozycji, mając już 15 pkt przewagi nad Villarreal i 16 pkt nad Sevillą. 62 pkt zdobyte w 30 spotkaniach to ex aequo drugi najlepszy wynik w historii – lepiej spisywała się tylko drużyna prowadzona przez Beniteza (63 pkt) w sezonie 2003/2004.

LaLiga, 30. kolejka

LEGANES – VALENCIA CF 0:1 (0:0)

Bramka: Rodrigo (61’, 0:1)

Leganés: Cuéllar, Zaldúa, Bustinza, Siovas, Ezequiel (72’ Beauvue), Diego Rico, Gabriel (90’ Naranjo), Rubén Pérez, Omar (78’ El Zhar), Eraso, Amrabat.

Valencia CF: Jaume Doménech, Vezo, Gabriel Paulista, Garay, Gayà, Parejo, Kondogbia, Carlos Soler (64’ Ferran Torres), Guedes (79’ Andreas), Zaza (69’ Vietto), Rodrigo.

Gabriel Paulista
Ezequiel Garay
Geoffrey Kondobgia
Rodrigo Moreno
Created with SurveyMaker

Kategoria: Mecze | własne | LasProvincias | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (3)