Nie milkną echa kontrowersji dotyczących niesportowego zachowania piłkarzy Valencii w meczu z Getafe. Piłkarz podmadryckiego zespołu - Javier Casquero, który to w tej pamiętnej sytuacji potrzebował pomocy medycznej, stwierdził w jedynym z wywiadów, że ”musiałby chyba umrzeć na tym boisku, by gra została wreszcie przerwana”. Pomocnik Getafe skrytykował graczy Che za brak poszanowania zasad etyki piłkarskiej, zapewniając jednocześnie, że nie symulował swojego urazu, by przerwać groźną akcję gospodarzy.

”Do dziś czuje skutki tego uderzenia. Podbiegłem do rywala, a on na mnie nastąpił. Piłkarze Valencii nie zamierzali potem przerwać tej akcji. Być może chcieli wykorzystać tą sytuację i dzięki temu strzelić nam bramkę, co im się udało” – żali się Casquero.

Zdaniem gracza Getafe, zdarzenie to miało kluczowy wpływ na dalszy przebieg spotkania, gdyż ”była to 45 minuta, a wcześniej Valencia nie była w stanie zrobić niczego”. Casquero wyraził przy tym przekonanie, ze napastnicy Nietoperzy wiedzieli, że potrzebuje on pomocy lekarskiej, nie chcieli jednak przerwać gry, ”co potwierdza to, ile podań między sobą wymienili, nim padła bramka”.

Kategoria: | marca.com skomentuj Skomentuj (13)

1. Marzyciel20.09.2006; 12:12
Trzeba było...Przynajmniej nie musielibyśmy słuchać tych bredni.
2. fernandez20.09.2006; 12:57
przezywaja jakby final ligi mistrzow przegrali.i tak zakoncza sezon w srodku tabeli wiec nie wiem o co to wszystko.powinno sie skonczyc juz to narezkanie.przegrali 0-2 i teraz placza.zapomnijmy o tym bylo minelo.niech FIFA cos zrobi,niech nakaze sedziom jakies konkretne zachowanie w takich sytuacjach i obejdzie sie bez kontrowersji.AMUNT :valencia:
3. akajusz20.09.2006; 12:57
life is brutal, Casquero.
4. gaizka20.09.2006; 13:04
Śmieszna sytuacja !! Zawodnik Getafe ma pretensje do naszych zawodników że nie przerwali gry !
Więc ja się pytam: od czego na boisku jest sędzia ? Przecież to on na boisku dzieli i rządzi, podejrzewam że jakby uraz zawodnika wyglądał szczególnie groźnie, lub potrzebowałby on natychmiastowej pomocy to sędzia przerwałby grę.
Tymczasem zawodnicy zrobili z gestu fair play zwykłe cwaniactwo, niestety w tej sytuacji gest fair play się przeżył i najwyższy czas z nim skończyć, bo po co te głupie pretensje i wątpliwości
5. Darek West Ice20.09.2006; 13:35
Kto powiedzial , że piłka jest sprawiedliwa???!!.Wg mnie dobrze , że padła bramka a Javier Casquero musi się pogodzic z losem bo juz nie takie byly sytuacje na boisku!!!!.
6. Imielin20.09.2006; 13:49
Ps. ciekawe co bym pisal jakby sytucja byla w 2 strone...

powiem tylko tyle mam nadzieje ze ta brama go czegos nauczla..i juz nie bedzie niegdy lezal na boisku:)
7. Jose20.09.2006; 13:53
pionek. i tak by przegrali. z tym Getafe to są zawsze problemy. Jak nie zadymy z Villą w roli głównej, to pretensje to całego świata o wykopanie piłki na aut...
8. pedro20.09.2006; 13:56
I co z tego, że leżał na boisku, skoro nie było to nic poważnego. Jakie znaczenie ma stracona bramka wobec straty podstawowego zawodnika - Marcheny na kilka miesięcy? Czy to jest zgodne z zasadami fair play grać tak brutalnie? Trochę przesadzają w tym Getafe. Może tak się zawzieli, bo Valencia nie zgodziła się na wypożyczenie lub sprzedaż żadnego ze swoich zawodników, tak jak bywało to wcześniej.
9. Artur20.09.2006; 14:16
Rok temu to my przegraliśmi po kontrowersyjnej sytuacji. Teraz wygraliśmy (może i niesprawiedliwie) i kwita.

A teraz do Canquero (słowa prezesa Getafe rok temu powiedziane Floresowi): "jeśli czujesz sie zmęczony to idź na emeryturę" :D

BTW gdyby w obu wspomnianych meczach obyło się bez kontrowersji to wyniki owych spotkań byłyby remisowe. Ja się pytam co jest lepsze: dwa razy zremisować (2 pkt) czy raz wygrać i raz przegrać (3 pkt). Więc w czym rzecz? :P
10. lelo20.09.2006; 14:20
Po to zasady żeby je łamać :>
11. Mistic20.09.2006; 15:24
Trzeba było zagrać dobre spotkanie i strzelić jako pierwsi bramkę a nie teraz mieć pretensje do całego świata o tą porażke tylko do dilkarzy Ches.....AMUNT :valencia: :valencia: :valencia:
12. cavanagh20.09.2006; 19:26
beznadziejne usprawiedliwianie słabej gry zespołu i juz, bylismy lepsi i trzeba sie przyznać do tego
13. Zarzyk21.09.2006; 10:15