sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

12. SIMONE ZAZA

« Wstecz

Simone Zaza

Imię i nazwisko: Simone Zaza
narodowość: Włoch
data urodzenia: 25/06/1991
miejsce urodzenia: Policoro, Włochy
wzrost/waga: 187cm/84kg
kluby: Stella Azzurra Bernalda, Valdera, Atalanta, Sampdoria, Juve Stabia, Viareggio, Ascoli, Juventus, Sassuolo, West Ham United

Biografia

Pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w zespole Stella Azzurra Bernalda, gdzie grał od roku 1997 do 2002, żeby następnie przenieść się do Valdery gdzie spędził 4 lata. Następnym krokiem w karierze włoskiego piłkarza była Atalanta, gdzie zaliczył swój debiut w Serie A 1. marca 2009 roku.

W latach 2010-13 Simone Zaza był zawodnikiem Sampdorii, jednak większość swego pobytu spędził na wypożyczeniu kolejno w: Juve Stabia, Viareggio oraz w Ascoli. Wypożyczenia do pierwszych dwóch klubów nie były zbyt udane, dopiero w Ascoli Zaza popisał się skutecznością strzelając 18 goli w 35 meczach, jednak to nie uratowało klubu od spadku z ligi.

W roku 2013 Zaza przeszedł do Juventusu, który zaraz po wykupie zawodnika, odsprzedał go do Sassuolo na zasadzie współwłasności za 2,5 mln €. Po niezłym sezonie Sassuolo postanowiło odkupić w pełni napastnika od Juventusu, który jednak zastrzegł sobie prawo do pierwokupu. 7 lipca 2015 roku Juventus skorzystał z wcześniej wspomnianego prawa i zapłacił za Włocha 18 mln €. Zaza spędził w Juventusie jeden sezon strzelając 8 bramek i dwa razy asystując.

26. sierpnia 2016 roku ogłoszono wypożyczenie Zazy do West Hamu. Transakcja miała wynieść 5 mln € z klauzula obowiązkowego wykupu wynosząca 20 mln € w wypadku gdy zawodnik wystąpi w określonej ilości meczów. Simone Zaza nie może jednak zaliczyć swojej przygody w Premier League do udanych, ponieważ rozegrał łącznie tylko 11 spotkań, nie strzelając ani nie asystując przy tym.

W zimowym okienku tego samego sezonu Zaza stal się zawodnikiem Valencii na zasadzie wypożyczenia. Włoch do tej pory strzelił w Valencii 6 bramek raz asystując. Po 10. kwietnia stało się jasne że Zaza zostanie wykupiony przez „Nietoperzy”, a kwota jego transferu wyniosła 16 mln € plus 2 mln € zmiennych. Umowa weszła w życie po 30. czerwca 2017 roku.

« Wstecz