sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

13. YOEL

« Wstecz

Yoel

imię i nazwisko: Yoel Rodríguez Oterino
narodowość: Hiszpan
data urodzenia: 28/08/1988
miejsce urodzenia: Pontevedra
wzrost/waga: 185cm/78kg
poprzednie kluby: Colegio Hogar San Roque, Celta Vigo B, Lugo, Celta Vigo

Biografia

Przygoda Yoela z piłką rozpoczęła się w momencie wstąpienia do szkółki Colegio Hogar San Roque. W 1999 roku Hiszpan dołączył do drużyny młodzieżowej Celty Vigo. Siedem lat szkoleń w juniorach galicyjskiego klubu zaowocowało promocją do zespołu rezerw. Przez trzy lata gry Yoel zaliczył ponad 60 występów w drużynie B Celtistas.

W sezonie 2009/2010 za sprawą dobrej dyspozycji w rezerwach Yoel trafił do pierwszej drużyny Celty Vigo, występującej wówczas w Segunda División. Debiut bramkarza przypadł na spotkanie Pucharu Króla z Realem Union 2 września 2009 roku. Swój pierwszy sezon Hiszpan zakończył z 15 występami na koncie. Dzięki niezłym występom Yoel otrzymał w lutym 2010 roku powołanie do kadry do lat 21. Gdy Celta wywalczyła w sezonie 2011/2012 awans do elity, hiszpański bramkarz był się podstawowym graczem drużyny z Estadio Balaídos, rozgrywając 26 spotkań.

Yoel nie wybiegł jednak w kolejnym sezonie na boiska Primera División, bowiem klub zdecydował się wypożyczyć golkipera do występującego klasę niżej CD Lugo. W nowym zespole Hiszpan był podstawowym bramkarzem. Na wypożyczeniu w Lugo portero pokazał pełnię swoich umiejętnośći. Kolejny rok spędzony w Segunda División zaowocował 33 występami. W 12 z nich Yoel zachował czyste konto.

Po roku spędzonym w drugiej lidze hiszpański bramkarz powrócił do Vigo, a jego dobra postawa spowodowała, że wskoczył do pierwszego składu. Debiut w Primera División przypadł na 19 sierpnia 2013 roku i starcie z Espanyolem, zakończone podziałem punktów (2:2). Otrzymanej od trenera szansy Yoel nie zmarnował, a sezon 2013/2014 zakończył z 35 występami na koncie. Co prawda tylko 7 razy zachował czyste konto, ale jego świetne interwencje w starciach z Realem Madryt czy Espanyolem wzbudziły zainteresowanie wielu klubów.

31 lipca 2014 roku Yoel został wypożyczony do Valencii z obowiązkową opcją wykupu po roku gry. O miejsce w bramce Nietoperzy Hiszpanowi przyjdzie powalczyć z Diego Alvesem i Jaume.

« Wstecz