sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

9. ROBERTO SOLDADO

« Wstecz

Roberto Soldado imię i nazwisko: Roberto Soldado Rillo
narodowość: Hiszpan
data urodzenia: 27/05/1985
miejsce urodzenia: Walencja
wzrost/waga: 179cm/72kg
kluby: Real Madryt, Osasuna, Getafe

Biografia

W wieku 15 lat, dołączył do młodzieżowej drużyny Realu Madryt, gdzie zaczął stawiać pierwsze poważne kroki w swojej karierze piłkarskiej. W 2002 roku, dane było mu zadebiutować w barwach Realu Madryt B. W przeciągu 4 lat, Soldado zdobył dla ów zespołu 63 bramki w 120 meczach.

Po 4 latach spędzonych w drużynie rezerw, przyszedł czas na debiut w najwyższej klasie rozgrywek, w barwach Realu Madryt. Swój debiut zaliczył 23 października 2005 roku, przeciwko Valencii. Mimo jego świetnych występów w drużynie rezerw, Roberto nie zawitał na długo w pierwszym zespole *Królewskich* i zaliczył jedynie 16 występów w barwach Los Blancos strzelając 2 bramki.

W sezonie 2005-2006, zdobył Trofeo Zarra dla najlepszego Hiszpańskiego strzelca w Segunda Division. Reprezentował wówczas barwy Realu Madryt Castilla. Zdobył 19 bramek.

W 2006 roku, Roberto Soldado został wypożyczony do Osasuny, w barwach której zdobył 11 bramek. Po sezonie wrócił jednak do Realu Madryt, gdzie nie był w stanie wywalczyć miejsca, nie tylko w pierwszej jedenastce, ale również na ławce rezerwowych.

W 2008 roku, Roberto Soldado ostatecznie rozstał się z Realem Madryt i przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do podmadryckiego Getafe. Kwota odstępnego wyniosła około 6mln €, a Soldado podpisał 4-letni kontrakt. W barwach Getafe, całkowicie eksplodował jego talent strzelecki - W 60 meczach, strzelił 29 goli, mimo że na początku swojej przygody z tym zespołem często przesiadywał na ławce rezerwowych.

Dwa lata spędzone w Getafe pozwoliły hiszpańskiemu napastnikowi zabłysnąć. Piłkarzem zaczęły interesować się wielki kluby, w tym Valencia. Roberto postanowił opuścić swój dotychczasowy zespół, i przenieść się właśnie do Valencii, gdzie miał możliwość występów w Lidze Mistrzów. Soldado kosztował Valencię około 10 mln € i miał być następcą Davida Villi, sprzedanego kilka dni wcześniej do FC Barcelony. Pierwszą bramkę w barwach Los Ches zdobył podczas swojego debiutu w Champions League - w meczu z Bursaspor.

Dotychczas, Roberto Soldado 2 razy wystąpił w dorosłej reprezentacji Hiszpanii. Były to mecze z Litwą i Lichtensteinem w ramach eliminacji do Euro 2008. Nie zdobył jednak żadnej bramki i w ostateczności nie pojechał z kadrą na Mistrzostwa Europy.

Napastnik, występował jednak nie tylko w dorosłej reprezentacji kraju. Debiutował już w wieku 15 lat, jako reprezentant drużyny U-15. Niebawem dostał możliwość gry dla reprezentacji U-17, U-18, U-19 i U-21. W 43 meczach, zdobył 26 bramek.

« Wstecz