sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

17. RODRIGO MORENO

« Wstecz

rodrigo

imię i nazwisko: Rodrigo Moreno Machado
narodowość: Hiszpan/Brazylijczyk
data urodzenia: 06/03/1991
miejsce urodzenia: Río de Janeiro
wzrost/waga: 181cm/77kg
kluby: Celta Vigo, Real Madryt Castilla, SL Benfica

Biografia

Rodrigo Moreno jest uznawany za jednego z najbardziej perspektywicznych młodych napastników w Hiszpanii. Pozycją, na której czuje się najlepiej jest lewa strona ataku. Jako piłkarz charakteryzuje się wyborną techniką, niesamowitą szybkością i niebywałym instynktem strzeleckim. Często schodzi ze skrzydeł do środka boiska aby stwarzać jeszcze więcej zagrożenia. Nie stanowi dla niego różnicy czy gra na szpicy, za plecami wysuniętego napastnika czy też na skrzydle.

Swoje pierwsze kroki stawiał w małym klubie z Galicji — Ureca(obecnie Val Miñor). Stamtąd trafił do młodzieżowych drużyn Celty Vigo, a następnie przeniósł się do Realu Madryt gdzie sukcesywnie przez kolejne kategorie zaczynając od Juvenil A i kończąc na Realu Madryt Castilla. Chociaż miał możliwość gry w młodzieżowych reprezentacjach Brazylii od samego początku był zdecydowany na reprezentowanie barw Hiszpanii.

Latem 2010 roku został wykupiony za 6 mln € z Realu Madryt i trafił do Benfiki Lizbona. Los Blancos zawarli w kontrakcie opcje wykupu, która została później anulowana przy okazji transferu Fábio Coentrão. Ze względu na problemy z wywalczeniem sobie miejsca w pierwszym składzie został wypożyczony do Boltonu Wanderers do końca sezonu. Pobyt w Wielkiej Brytanii miał na niego korzystny wpływ, gdyż po powrocie do Lizbony na stałe zagościł w wyjściowej jedenastce ekipy Orłów. W ciągu dwóch sezonów spędzonych w Portugali został mistrzem kraju, zdobył Puchar Portugali, dwukrotnie puchar ligi oraz zdołał dotrzeć do finału Ligi Europejskiej.

Rodrigo wyróżniał się również w młodzieżowych kadrach Hiszpanii. Wraz z drużyną U-19 w 2010 roku dotarł do finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy gdzie ekipa z półwyspu Iberyjskiego musiała uznać wyższość Francji. Tytuł udało mu się zdobyć trzy lata później w Izraelu. Reprezentował też barwy Hiszpanii na IO w Londynie. 12 października 2014 roku zadebiutował w pierwszej eprezentacji swojego kraju w meczu z Luksemburgiem.

Do Valencii trafił 23 lipca 2014 roku na zasadzie wypożyczenia z Benfiki Lizbona. Po zakończeniu procesu sprzedaży sam przyznał, że będzie reprezentował barwy klubu z Lewantu aż do 2019 roku.

« Wstecz