sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

6. ORIOL ROMEU

« Wstecz

Oriol imię i nazwisko: Oriol Romeu Vidal
narodowość: Hiszpan
data urodzenia: 24/09/1991
miejsce urodzenia: Ulldecona
wzrost/waga: 182cm/79kg
kluby: Espanyol, Barcelona, Chelsea

Biografia

Oriol Romeu urodził się Ulldeconie, niewielkim miasteczku w Katalonii położonym w prowincji Tarragona. Przygodę z piłką zaczynał w Espanyolu, lecz już w wieku 13 lat został wypatrzony przez fachowców z La Masii i sprowadzony do Barcelony. W drużynach juniorskich *Blaugrany* grał do roku 2008.

W wieku 17 lat zaczął grać w rezerwach Barcelony, a już jako 18-latek był jednym z czołowych zawodników tegoż zespołu, któremu pomógł zresztą w awansie do Segunda Division. Dzięki dobrej postawie na zapleczu Primera Division Oriol zasłużył sobie na debiut w pierwszej drużynie, do którego doszło w meczu z Celtą 28 sierpnia 2010 roku.

Romeu zapowiadał się świetnie, był uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników swojej drużyny. Przemawiała za tym także jego elastyczność. Oriol jest defensywnym pomocnikiem, który może zarówno grać na środku obrony. Mimo tego bardzo komfortowo radzi sobie w roli rozgrywającego, co wyróżnia go spośród wielu zawodników grających na jego nominalnej pozycji.

W 2011 roku trafił do Chelsea za kadencji trenera Villasa-Boasa. Od tego czasu jego sytuacja zmieniała się w zależności od trenera. Najlepiej i najwięcej Romeu grał kiedy trenerem *The Blues* był Rafa Benitez. W zespole ze Stamford Bridge zdołał rozegrać do tej pory 22 mecze.

Jeśli chodzi o jego przygodę z Valencią, początkowo była ona trudna. Z czasem jednak zyskiwał zaufanie Djukicia, a także wydaje się jednym z pierwszych branych pod uwagę przy ustalaniu składu przez Pizziego. Klub ma starać się o zatrzymanie Hiszpana, ale Chelsea, mimo tego, że nie może zagwarantować zawodnikowi miejsca w pierwszym składzie, nie jest przekonana co do takiej opcji i nie wiadomo jak cała sprawa się rozwiąże.

Jedyne jak do tej pory sukcesy w karierze młodego pomocnika to te z reprezentacjami młodzieżowymi *La Furia Roja*. Największym było zajęcie drugiego miejsca na Mistrzostwach Europy U-19, gdzie Hiszpania została pokonana przez Francję. Oriolowi było także dane pojechać na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, gdzie zagrał w dwóch z trzech meczów grupowych. Na tej imprezie jednak ekipa z Półwyspu Iberyjskiego zawiodła nie przechodząc do dalszej fazy rozgrywek.

« Wstecz