VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

13. NETO

« Wstecz

Neto

Imię i nazwisko: Norberto Murara Neto
narodowość: Brazylijczyk
data urodzenia: 19/07/1989
miejsce urodzenia: Araxá, Brazylia
wzrost/waga: 191cm/83kg
kluby: Atlético Paranaense, Fiorentina, Juventus

Biografia

Pierwsze piłkarskie kroki Neto stawiał w drużynie Atlético Paranaense, będąc członkiem drużyn młodzieżowych tego zespołu. Od 2009 roku golkiper znalazł się w kadrze pierwszego zespołu, jednak na debiut, a później pewne miejsce między słupkami, czekał do 2010 roku. W swoim pierwszym spotkaniu ligowym Neto został wyrzucony z boiska oraz został ukarany dwoma meczami zawieszenia. Po tym zdarzeniu Brazylijczyk wrócił do bramki Atlético Paranaense i bronił w każdym spotkaniu. Pominął jedynie kilka spotkań, będąc powołanym do kadry Brazylii, w której jednak nie zadebiutował.

W styczniu 2011 roku Neto trafił do włoskiej Fiorentiny. Na debiut w nowych barwach Brazylijczykowi przyszło poczekać aż do listopada 2011 roku i meczu 4. rundy Pucharu Włoch z Empoli. W barwach Fiorentiny Neto rozegrał 72 spotkania. Golkiper był bliski wygrania z tym klubem Pucharu Włoch w 2014 roku, jednak odnieśli porażkę 1:3 w finale z Napoli. W 2012 roku Neto był członkiem kadry olimpijskiej Brazylii, zagrał w dwóch spotkaniach fazy grupowej, przeciwko Egiptowi i Białorusi.

W lipcu 2015 roku Neto dołączył do Juventusu, w barwach którego zadebiutował we wrześniu 2015 roku w meczu przeciwko Frosinone (1:1). W drużynie z Turynu Neto po raz pierwszy zagrał w Lidze Mistrzów, zachowując czyste konto w spotkaniu z Dinamem Zagrzeb (2:0). Brazylijczyk będący zmiennikiem Gianluigiego Buffona nie miał zbyt wielu szans na grę, jednak zdołał zanotować 11 występów. W 2015 roku, po kontuzji Diego Alvesa, Neto został powołany na Copa América, jednak nie rozegrał ani jednego spotkania.

« Wstecz