VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

4. JEISON MURILLO

« Wstecz

Jeison Murillo

Imię i nazwisko: Jeison Fabián Murillo Cerón
narodowość: Kolumbijczyk
data urodzenia: 27/05/1992
miejsce urodzenia: Cali, Kolumbia
wzrost/waga: 181 cm/76 kg
kluby: Deportivo Cali, Udinese, Granada, Cádiz, Las Palmas, Inter

Biografia

Kariera Jeisona Murillo rozpoczęła się w zespole z rodzinnego miasta, Deportivo Cali. Po roku gry dla tej drużyny, 18-letni wówczas stoper został wypatrzony przez skautów włoskiego Udinese, które zdecydowało się wykupić obrońcę. Kolumbijczyk nie zagrał jednak ani jednego spotkania, będąc wypożyczonym do Granady, na mocy współpracy pomiędzy tymi dwoma zespołami.

Murillo grał głównie w meczach drużyny rezerw Granady, występującej w lidze regionalnej. W lutym 2012 roku klub z Andaluzji zdecydował o pozyskaniu kolumbijskiego obrońcy. W kolejnych latach stoper był jednak wypożyczany klubów grających na zapleczu Primera División, takich jak Cadíz czy Las Palmas. W obu tych zespołach Murillo był zawodnikiem podstawowego składu.

W połowie 2013 roku Kolumbijczyk powrócił do Granady, w której był już zawodnikiem pierwszego zespołu. Debiut Murillo w Primera División przypadł na sierpień 2013 roku i spotkanie z Osasuną, podczas którego przebywał na murawie 90 minut. Dla zespołu z Andaluzji zagrał łącznie w 51 spotkaniach, zdobywając jedną bramkę.

W lutym 2015 roku Murillo został pozyskany przez Inter Mediolan, który zapłacił Granadzie 8 mln € plus dodatkowe dwa w formie bonusów. Kolumbijczyk podpisał 5-letni kontrakt z włoskim zespołem. Do lata 2017 roku Murillo zagrał dla Interu w 61 spotkaniach, zdobywając dwie bramki. Jedna z nich, zdobyta w meczu Pucharu Włoch z Bologną, została uznana najładniejszą we Włoszech w sezonie 2016/2017.

18. sierpnia 2017 roku Jeison Murillo został wypożyczony do Valencii na dwa sezony, z obowiązkiem wykupu po zakończeniu wypożyczenia.

« Wstecz