sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

8. ÁLVARO MEDRÁN

« Wstecz

Alvaro Medran

Imię i nazwisko: Álvaro Medrán Just
narodowość: Hiszpan
data urodzenia: 15/03/1994
miejsce urodzenia: Dos Torres
wzrost/waga: 176cm/68kg
kluby: Don Bosco, Córdoba, Séneca, Real Madryt, Getafe

Biografia

Álvaro Medrán to środkowy pomocnik, który może pełnić rolę zarówno defensywną, jak i ofensywną. Początki jego przygody z piłką wiążą się z lokalnym klubem, Don Bosco, do którego trafił w wieku 10 lat. Już po roku przeniósł się do większego zespołu — Córdoby. Po trzech latach gry dla tego klubu Hiszpan przeniósł się do Séneki, a w 2011 roku, kiedy miał 17 lat, został włączony do juniorów Realu Madryt.

W 2013 roku Medrán doczekał się promocji do zespołu C stołecznego klubu. Pierwszy profesjonalny występ pomocnika nastąpił w lutym 2014 roku, kiedy to wszedł na boisku w meczu zespołu B Realu Madryt, przeciwko Realowi Saragossa. Kilka miesięcy później, w maju 2014 roku, Medrán zdobył swoją pierwszą bramkę, pokonując golkipera Sabadell.

W kolejnym sezonie młody pomocnik doczekał się debiutu w pierwszym zespole Realu Madryt. 18 października 2014 roku pojawił się na boisku w wyjazdowym spotkaniu z Levante zmieniając Lukę Modricia. Medrán pojawiał się na murawie w barwach pierwszego zespołu jeszcze kilka razy, a na jego koncie znalazł się jeden gol, zdobyty w Lidze Mistrzów z Ludogorcem Razgrad.

W lipcu 2015 roku Real zdecydował, że pomocnik zostanie wypożyczony do Getafe, w celu zdobycia więcej doświadczenia. Medrán w nowym zespole miał więcej okazji do gry — podczas wypożyczenia zagrał w 20 spotkaniach, zdobywając dwie bramki. Latem 2016 roku Álvaro Medrán został sprzedany do Valencii za 1,5 mln €. Pomocnik podpisał 4-letnią umowę i został tym samym drugim letnim wzmocnieniem Los Ches w 2016 roku.

« Wstecz