sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

6. GEOFFREY KONDOGBIA

« Wstecz

Geoffrey Kondogbia

Imię i nazwisko: Geoffrey Kondogbia
narodowość: Francuz
data urodzenia: 15/02/1993
miejsce urodzenia: Nemours, Francja
wzrost/waga: 189 cm/77 kg
kluby:Nandy, Sénart-Moissy, Lens, Sevilla, Monaco, Inter Mediolan

Biografia

Urodzony w Nemours defensywny pomocnik swoje pierwsze kroki stawiał w takich klubach, jak: Nandy oraz Sénart-Moissy. W 2004 r., w wieku 11 lat rozpoczął treningi w zespole Lens, gdzie grał w drużynie młodzieżowej, żeby w 2010 podpisać swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Debiut zanotował 21. listopada 2010 w przegranym 1:3 spotkaniu przeciwko zespołowi Lyonu. W kolejnym sezonie występował w podstawowej jedenastce Lens, które spadło do Ligue 2.

W letnim okienku w roku 2012 Kondogbia zmienił barwy Lens na rzecz Sevilli, w której zadebiutował 15. września w wygranym domowym spotkaniu przeciwko Realowi Madryt. W zespole z Andaluzji Francuz spędził zaledwie rok. W sierpniu 2013 AS Monaco postanowiło aktywować klauzule wykupu francuskiego pomocnika, która wynosiła 20 mln €.

W zespole z Księstwa pomocnik rozegrał dwa sezony, w których pomógł zespołowi wrócić do Ligi Mistrzów, w której Monaco odpadło dopiero po ćwierćfinale po dwumeczu z Juventusem. 22. czerwca Inter Mediolan ogłosił transfer Kondogbii, początkowo mówiło się o kwocie 31 mln €, jednak według późniejszych doniesień włoski zespół miał zapłacić za Francuza 40,5 mln €. W Interze spędził dwa sezony rozgrywając 82 mecze, co przekłada się na 1924 minuty na boisku.

21. sierpnia 2017 Valencia osiągnęła porozumienie z mediolańskim klubem, na mocy którego pomocnik zasilił skład „Nietoperzy” na zasadzie rocznego wypowiedzenia. Według źródeł, zespół z Mestalla będzie miał prawo wykupić Francuza za kwotę 25 mln € po zakończeniu wypożyczenia.

« Wstecz