sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Marcelino: „Skład jest otwarty do 31. sierpnia”

Karol Kotlarz, 15.06.2017; 16:53

Wywiad z trenerem Valencii

Od nowego sezonu Marcelino García Toral poprowadzi piłkarzy Los Ches. W wywiadzie udzielonym SER hiszpański szkoleniowiec opowiedział o swojej wizji zespołu, poruszył również temat transferów i przyszłej taktyki.

Marcelino jest świadomy, że z przyszłymi wzmocnieniami wiąże się konieczność sprzedaży kilku graczy: „Należy być świadomym sytuacji finansowej. Powiedziano mi to od samego początku. Jeśli to, co zarobimy na sprzedaży ważnych zawodników nie będzie dostępne na transfery, będzie problem. To się nie zdarzy. Powiedziałem to już wcześniej i powtórzę – skład jest otwarty do 31. sierpnia. Więcej niż sześciu zawodników opuści klub. Valencia może mieć w składzie kilku wypożyczonych zawodników”.

Zdaniem nowego trenera Los Ches Valencia potrzebuje zmian personalnych: „Sytuacja, jaką zastałem niegdyś w Sevilli jest podobna do tej tutaj, w Valencii. W Sevilli potrzebne były zmiany w szatni. Podobnie jest z Valencią. Zmiany w składzie Valencii muszą być znaczące. W zespole jest kilku zawodników, którzy nie będą w składzie na przyszły sezon. Opuszczenie klubu przez niektórych określonych graczy jest jednym z warunków, by zatrudnić nowych. W poprzednim sezonie niektórzy zawodnicy usłyszeli, że nie figurują w planach klubu, ale zostali w nim. Rezultat można było potem zobaczyć na własne oczy”.

Marcelino poruszył również temat taktyki, jaką chce grać w przyszłym sezonie: „Zaczniemy w ustawieniu 4-4-2 lub 4-4-1-1. Nie mam preferowanego stylu, nie lubię oddawać łatwo piłki, ale z drugiej strony nie lubię wymiany 70 podań bez oddania strzału na bramkę. Widzę Rodrigo Moreno w roli drugiego napastnika”.

Wracając do tematu transferów Hiszpan zaznaczył: „Jeśli ktoś płaci 30 mln za zawodnika, my możemy kupić trzech po 10 mln. Transfery będą wynikiem konsensusu. Potrzebujemy środkowych obrońców, defensywnego pomocnika i skrzydłowych, szczególnie grających po lewej stronie boiska. Jeśli zatrudniasz zawodnika, musisz wiedzieć o nim wszystko, zarówno na boisku, jak i poza nim”. Zapytany o stoperów, których widziałby w Valencii, Marcelino odpowiedział: „Jeśli byłoby to możliwe, Gabriel Paulista i Raúl Albiol byliby świetnymi wzmocnieniami dla Valencii.”

Kategoria: Wywiady | SER | Twitter skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. VShingoV15.06.2017; 21:53
Dobrze, że rozumie sytuację klubu. Nie stawia zbyt dużych warunków z tego co czytam. Więc liczę, że klub zapewni mu dobrą kadrę w miarę możliwości i będzie wstanie po swojemu uporządkować grę.
2. KilyVCF15.06.2017; 23:01
KilyVCFMam nadzieję że Marcelino będzie się rozpychał łokciami w korytarzach klubu i nie da sobie wejść na głowę zarządowi, chociaż jak czytam o niektórych wizjach to włos dęba staje. Jednak to on bierze odpowiedzialność.

Skład powinien być zamknięty na długo przed 31 sierpnia
3. wotek2115.06.2017; 23:45
wotek21Myślę że on jest realistą, Valencia nie jest teraz żadną siłą ani sportową ani finansową. A co lepsi grajkowie są kuszeni przez inne opcje.

Myślę że fajnie że jest tak transparentny w tym co zamierza zrobić. Martwi mnie natomiast cisza, odnośnie transferów na zewnątrz.

A jeśli chcielibyśmy aby skład zamknięty długo przed końcem sierpnia, to możemy sobie skład zapchać Medranami i innymi cudami.

trzymam kciuki za wypożyczenie Krychowiaka, bo w transfer nie wierzę. Choć kto wie cuda się zdarzają :D
4. KilyVCF16.06.2017; 01:47
KilyVCFA po co nam wypożyczanie.
Wypożyczać to będą Getafe i Levante
(nawiasem mówiąc do obu tych ekip Krychowiak pasuje). Jednak należy dać szansę Marcelino sprowadzając mu zawodników bez rocznego terminu ważności bo to bez sensu (chyba że z obowiązkiem wykupu czyli de facto kupić, a nie wypożyczyć). Poza tym jest duży deficyt piłkarz do gry w piłkę, jak czytam że Sevilla weźmie Ben Arfę itp to mi się źle robi; a po mordzie dać czy wjechać wślizgiem to i Enzo może. Mam obawy na wypadek gdyby tu był mocno rzeźniczy skład autorski Marcelino, to po jego zwolnieniu nie chciałbym być w skórze następcy
5. KilyVCF16.06.2017; 01:48
KilyVCFGetafe dziś 2-2 na wyjeździe, mam nadzieję że Cadiz/Tenerife ich zatrzyma