sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Voro nadal trenerem

Karol Kotlarz, 10.01.2017; 21:34

Komunikat klubu

Salvador González, czyli 'Voro', po kilku krótkich epizodach w roli szkoleniowca Valencii, otrzymał dłuższy angaż na tym stanowisku. Władze klubu powierzyły mu posadę trenera pierwszego zespołu do końca obecnego sezonu

Oficjalny komunikat Valencii CF:

Valencia CF chce potwierdzić całkowite wsparcie dla osoby Voro Gonzáleza jako trenera pierwszego zespołu do końca obecnego sezonu. Klub chce również wyrazić pełne zaufanie w możliwości zespołu i sztabu szkoleniowego w celu poprawy wyników sportowych w najbliższych miesiącach - z zamiarem przezwyciężenia obecnej sportowej sytuacji.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (11)

KOMENTARZE

1. LimaK10.01.2017; 21:38
Przynajmniej wychowankowie sobie pograją, im się jeszcze chce biegać ;)
2. wotek2110.01.2017; 21:51
wotek21Niech nasi włodarze Bogu dziękują za niego, bo do tego bałaganu nikt sensowny by nie przyszedł.

Teraz ważne tylko żeby nie spaść. Bo ten sezon to już i tak należy spisać na straty.

Amunt Voro!!
3. pedro910.01.2017; 22:45
Wreszcie coś wiadomo, bo na ogół mamy do czynienia ze sprzecznymi doniesieniami.
Żaden poważny trener nie zawita teraz w VCF, więc nie pozostawało nic innego niż postawienie na Voro.

Żeby wyobrazić sobie jak źle dzieje się w klubie wystarczy poczytać/wysłuchać dzisiejszej konferencji prasowej Pitarcha.
Gdyby konferencja odbyła się gdzieś w oficynach VCF, a nie w hotelu, pewnie na polecenie kogoś z zarządu mikrofon zostałby Pitarchowi wyłączony - sprawdzona metoda w naszym sejmie.
4. murcielogo11.01.2017; 08:57
Moim zdaniem najlepszy z możliwych ruchów w tym momencie. Voro to człowiek, który ten klub zwyczajnie czuje i może to jest metoda. Okej, warsztatu może wybitnego nie ma, ale jak pokazały 3 miesiące z Prandellim - warsztat niekoniecznie jest najważniejszy.

Martwi mnie tylko jedno. Nie wiem kto miałby nas ratować, jeśli drużyna pod wodzą Voro nie stanie na wysokości zadania i będzie konsekwentnie lecieć w dół. Jak się wydaje, problem tkwi raczej w głowach, bo absurdalnym byłoby przekonanie, że nie mamy lepszych piłkarzy niż np. Osasuna.

Stawianie na młodych? Jak najbardziej. Oni sami już chyba widzą, że miejsce w składzie żałosnej w tym sezonie Valencii jest na wyciągnięcie ręki. Chociażby Soler powinien być pod wodzą Voro czołową postacią i głównym rozgrywającym, ale uważam też, że Lato absolutnie nie odstaje na ten moment ani od Gayi, ani Siqueiry, a przynajmniej mu się chce.
5. lisovski11.01.2017; 09:05
lisovskiKwestionujesz warsztat Prandelliego bo nie wygrywał w naszym śmietniku ?
6. murcielogo11.01.2017; 09:34
W żadnym wypadku :) Ani nie kwestionuję warsztatu Prandelliego (z mojej wypowiedzi zresztą wynika raczej, że warsztat ma), ani nie zamierzam obarczać go winą. Jedyne co mogę o nim powiedzieć na podstawie tego, co wiemy, to to, że mocno chciał, ale nie bardzo wychodziło. Nie jest jego winą totalny burdel na górze, spuścizna mentalna po Nevillu i brak środkowego napastnika po Ayesteranie. Nie w tym rzecz.

Rzecz w tym, że teraz to, w jaki sposób się utrzymamy jest rzeczą absolutnie drugoplanową. Fajnie byłoby, gdyby zawodnicy dźwignęli się pod wodzą Voro, ale póki co ten klub jest w takiej rozsypce, że zapobiegnięcie spadkowi nawet poprzez notoryczne remisowanie będę uznawał za sukces.

Moja wypowiedź miała raczej inne przesłanie. Prandelli warsztat miał, ale być może nie był przygotowany na burdel, który zastanie. Voro nie ma warsztatu, ale zna ten klub od podszewki. I w tej właśnie kryzysowej sytuacji chyba wolę faceta, który widział już w Valencii wszystko i ratował ją nie raz i nie dwa, który już pokazał, że nie będzie się bał stawiać na młodych, jeśli gwiazdkom nie będzie się chciało. Jasne, że też marzą mi się FAJNE transfery zimą, ale nie oszukujmy się, raczej ich nie oczekujmy. Sam fakt, że Valencia negocjuje (!) wypożyczenie (!) Bastona (!) ze Swansea (!) świadczy, w jakim jesteśmy położeniu. Parę lat temu nie do pomyślenia.
7. wotek2111.01.2017; 12:08
wotek21@perdo9, jest gdzieś tłumaczenie choćby na angielski, czy tylko hiszpański oryginał?
8. wotek2111.01.2017; 12:08
wotek21@pedro9, jest gdzieś tłumaczenie choćby na angielski, czy tylko hiszpański oryginał?
9. asax11.01.2017; 12:50
@wotek21

https://twitter.com/pacopolitENG/status/818872588692766723
10. chiefer11.01.2017; 13:29
chieferCzy wiadomo już jak się sztab zmieni?
11. pedro911.01.2017; 15:06
@wotek21 - widziałem tylko wersję hiszpańską.

W każdym razie mam mieszane odczucia po tej konferencji. Nawet jeśli Pitarch ma 100% racji jego dymisja w trakcie okienka transferowego i dodatkowo wyciąganie na światło dzienne "domowych brudów" właśnie teraz - kiedy VCF przeżywa dramatyczne chwile, są nie na miejscu. To nowe otwarcie wojny domowej.

Jeszcze co do Voro - nie ma silnej osobowości, ale jego dużym atutem jest doskonała znajomość miejscowego środowiska - przede wszystkim piłkarzy. Nie trzeba mu tłumaczyć kto jest kto.