sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia vs. Komisja Europejska

Marcin Śliwnicki, 05.07.2016; 00:06

Duch Manolo Llorente unosi się nad Mestalla

Okazuje się, że mimo iż klub ze stolicy Lewantu dawno już znajduje się w rękach singapurskiego biznesmena, to sprawy poprzednich sterników dalej ciągną się za Valencią. Okazało się bowiem, iż znalazła się ona na „czarnej liście” Komisji Europejskiej.

Zdaniem Komisji siedem hiszpańskich klubów uzyskało korzyści podatkowe, których konsekwencją mogła być przewaga finansowa nad innymi podmiotami. W tej grupie znalazła się również Valencia. Sprawa tyczy się dofinansowania z UE w latach 2009-2013. W tej „akcji” uczestniczył Instytut Finansów Walencji (IVF), a więc organ państwowy. Umożliwił on wzięcie pożyczek na bardziej korzystnych warunkach.

Zdaniem Komisji profesjonalny futbol jest działalnością komercyjną, a co za tym idzie fundusze publiczne oraz ich wykorzystanie musi być zgodne z zasadami uczciwej konkurencji, a w tym przypadku doszło do ich naruszenia. W związku z czym Valencia będzie prawdopodobnie zmuszona zapłacić 20,4 mln € kary.

Ciekawym jest natomiast fakt, że Lim wiedział o możliwym ukaraniu gdy przejmował klub. Sęk w tym, iż sytuację przedstawiono mu nieco inaczej — z jego perspektywy kwota wynosiła 5 mln i zawarta była w stu milionach, jakie zapłacił za udziały w klubie. Nie wiadomo więc, jak na te „rewelacje” zareaguje obecny sternik Los Ches.

Kategoria: Ogólne | Twitter | Transfery.info skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. KilyVCF05.07.2016; 15:04
KilyVCFManolo ekonomista w końcu :)
2. LimaK05.07.2016; 17:41
Hehe... Paranoja.
3. pedro907.07.2016; 16:14
Wreszcie pierwsi - przynajmniej w klasyfikacji niedozwolonej pomocy publicznej.