Klątwa drugich połów

Karol Kotlarz, 25.03.2016; 14:12

Brak koncentracji przyczyną porażek?

Osiem — tyle porażek na koncie ma Valencia w ligowych rozgrywkach od kiedy trenerem został Gary Neville. We wszystkich tych spotkaniach Los Ches przegrywali tracąc niemal wszystkie bramki w drugiej części spotkania.

W każdym z przegranych spotkań można zaobserwować pewną prawidłowość — Valencia gra niezłą pierwszą część meczu, po czym w drugiej opada z sił, oddając inicjatywę rywalowi. W siedmiu z ośmiu tych spotkań Valencia nie zdobyła bramki. Jedynie w meczu z Atlético (1:3) udało się pokonać bramkarza przeciwnika.

Drugie połowy przegranych spotkań przynosiły zupełnie inną grę Valencii, efektem czego jest aż 13 straconych bramek w tej części meczu. Większość goli dla przeciwników padała zwłaszcza w ostatnich dwudziestu minutach spotkań. Przyczyn takiej gry można doszukiwać się w braku koncentracji u poszczególnych zawodników.

Osiem porażek Valencii za Gary'ego Neville'a (plus minuty, w których padały bramki dla przeciwników):

Villarreal-Valencia 1-0; 63

R.Sociedad-Valencia 2-0; 79 i 81

Valencia-Sporting 0-1; 49

Betis-Valencia 1-0; 49

Athletic-Valencia 0-3; 73, 77 i 79

Atlético-Valencia 1-3; 24, 71 i 85

Levante-Valencia 1-0; 65

Valencia-Celta 0-2; 80, 82

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)