Wypożyczeni — raport

Karol Kotlarz, 15.02.2016; 14:34

Co słychać u cedidos?

Trzech z siedmiu zawodników Valencii przebywających na wypożyczeniu w innych klubach pojawiło się na boisku od początku lutego. Zapraszamy do lektury raportu przedstawiającego poczynania naszych graczy.

Bramkarze

Yoel Rodriguez (Rayo Vallecano) — golkiper obserwował mecz z Las Palmas z perspektywy ławki rezerwowych. Spotkanie zakończyło się wygraną Rayo 2:0. W następnej kolejce klub Yoela mierzył się na wyjeździe ze Sportingiem Gijón, a on sam ponownie nie wszedł na boisko. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Obrońcy

Salva Ruiz (Granada) — Hiszpan dwukrotnie znalazł się poza kadrą meczową Granady. Zespół Ruiza uległ Realowi Madryt 1:2, by tydzień później uznać wyższość Realu Sociedad (0:3).

Lucas Orban (Levante) — Argentyńczyk spędził cały mecz z Barceloną (0:2) na ławce rezerwowych. Tydzień później Levante gościło w Eibar, a Orban rozpoczął mecz w podstawowym składzie, na lewej obronie. Argentyńczyk rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką za faul. Levante poniosło porażkę 0:2.

Pomocnicy

Fede Cartabia (Deportivo La Coruña) — Argentyńczyk pojawił się w 82. minucie spotkania ze Sportingiem Gijón, zmieniając Luisa Alberto. Przez kilka minut Fede nie zagroził bramce rywali, jednak zdołał zarobić żółtą kartkę za faul. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów (1:1). Drugi mecz, z Betisem, Fede również rozpoczął na ławce rezerwowych, by pojawić się w 55. minucie spotkania. Już kilka minut po wejściu Argentyńczyk próbował zagrozić bramce rywala, jednak bez rezultatu. Mecz zakończył się podziałem punktów (2:2).

Robert Ibáñez (Granada) — Hiszpan nie znalazł się w kadrze Granady zarówno na mecz z Realem Madryt jak i na spotkanie z Realem Sociedad.

Rodrigo De Paul (Racing) — Argentyńczyk pojawił się w pierwszym składzie Racingu na mecz z Atletico Tucuman. De Paul został ustawiony na lewym skrzydle. Spotkanie zakończyło się porażką Racingu 1:2, a wypożyczony z Valencii skrzydłowy otrzymał żółtą kartkę w 90. minucie meczu. Drugi mecz, z San Martin, De Paul rozpoczął na ławce rezerwowych, by wejść na murawę w 61. minucie spotkania. Mecz zakończył się podziałem punktów (2:2).