sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Oceny za mecz z Getafe

Redakcja, 19.12.2015; 20:45

Paco, Mina i Cancelo

Świetny mecz Cancelo

Remis 2:2 z Getafe trudno uznać za satysfakcjonujący. Valencia nie ustrzegła się błędów, a na tym polu niechlubnie wyróżnił się Abdennour. Z kolei Cancelo rozegrał najlepszy mecz w obecnym sezonie.

Jaume (6): Bez błysku. Trudno mieć pretensje do walenckiego bramkarza za stracone bramki. Pierwszy gol z wolnego był wykonany z bardzo bliskiej odległości, a mur wyraźnie spóźnił się z wyskokiem. Portero przyzwyczaił nas jednak do fenomenalnych interwencji, której tu niestety zabrakło.

Barragán (6,5): Poprawny. Nie był to najlepszy mecz prawego defensora, ale też trudno mu cokolwiek zarzucić.

Mustafi (7,5): Pewny. Mustafi rozegrał bardzo dobre zawody i pomimo utraty dwóch bramek, trudno jego właśnie obwiniać za którąkolwiek z nich.

Abdennour (4,5): Nonszalancki. Tunezyjczyk przeplata zdecydowane interwencje z nieco nieskoordynowanymi ruchami i złymi decyzjami. Po jego wyraźnym błędzie padła druga bramka dla gości, a defensor pomylił się w niemal identyczny sposób po raz drugi, tym razem bez konsekwencji.

Gayà (5,5): Rozkojarzony. Młody obrońca zagrał krótko i nie może zaliczyć tego spotkania do udanych. Przed doznaniem kontuzji i zejściem z boiska, sprokurował rzut wolny tuż przy swoim polu karnym, po którym padła bramka. Zaliczył też kilka niedokładnych dośrodkowań.

João Cancelo (9): Gwiazda. Świetne spotkanie Portugalczyka. Miał udział przy obydwu golach. Niezależnie od tego, czy grał na prawym skrzydle czy na lewej obronie, siał postrach wśród obrońców rywali. Po faulach na nim goście zarobili aż trzy żółte kartki. Zaliczył asystę i dzięki długiej pogoni za rywalem w końcówce meczu uratował drużynę przed przegraną. Otrzymał owację na stojąco od kibiców.

Parejo (6,5): Solidny. Nie był to wybitny mecz kapitana, ale jednocześnie trzeba mu przyznać, że starał się brać na siebie ciężar rozgrywania piłki w środku pola i nie zawsze otrzymywał w tym względzie pomoc kolegów.

Danilo (6,5): Obiecujący. Młody pomocnik w pierwszej połowie był niemal zupełnie niewidoczny, jednak później się rozkręcił i pokazał kilka ciekawych zagrań.

Gomes (6,5): Pracuś. Starał się, pokazywał na pozycjach, biegał. Andre miewał jednak zdecydowanie lepsze mecze i wciąż czekamy na jego optymalną dyspozycję.

Piatti (6): Bezproduktywny. Widać było, że Argentyńczyk dostał wyraźne polecenie od Gary’ego Neville’a, aby schodzić do środka, jednak nie dało to spodziewanych efektów. Zmieniony przez Negredo w 73. minucie.

Santi Mina (7): Strzelec. Wszedł z ławki i od razu wpisał się na listę strzelców po wyłożeniu piłki przez Paco. Dużo biegał, pracował również w defensywie.

Paco Alcácer (8): Bohater. Strzelił piękną bramkę uderzając z pierwszej piłki po podaniu Cancelo. Zaliczył również asystę przy golu Santiego Miny. W drugiej połowie nie odznaczył się niczym szczególnym, ale starał się i biegał do końca.

Negredo (6): Zmiennik. Miał jedną dogodną okazję, której nie wykorzystał. Poza tym niewiele wniósł do gry drużyny.

De Paul: Grał zbyt krótko.

Neville (6): Kreatywny. Dało się zauważyć, że Mister chciał zaszczepić w swoich zawodnikach nowe rozwiązania taktyczne, w tym schodzenie skrzydłowych do środka. Drużyna wyglądała przyzwoicie w ofensywie i kontrolowała grę przez większą część meczu. Zabrakło koncentracji w grze obronnej. Wynik meczu trudno jednak uznać za sukces.

Kategoria: Mecze | skomentuj Skomentuj (8)

KOMENTARZE

1. Nevan19.12.2015; 20:56
NevanAbdendodur o 4.5 za wysoko
2. grzesiu 8319.12.2015; 21:13
Abdennour grał i ruszał się jak klocek albo wóz z węglem.
3. damvcf119.12.2015; 21:15
Parejo i Andre zdecyodwanie nota w dół . Danilo i Santi wyżej . Chyba najlepszy mecz Santiego w naszym klubie ,ładnie ich robił .Widać ,że gra zdecydowanie lepiej po odejściu Niuńka .Cancelo klasa :) Abdenour gra beznadziejnie od powrotu po kontuzji ,szansę powinien dostać Santos ,który grał dobrze i na ten moment wydaję mi się lepszy od Tunezyjczyka :)
4. idler19.12.2015; 21:45
idlerRównież uważam, że za niska ocena dla Danilo. Ostatnie mecze pokazują, że jak ten gość się na kogoś uweźmie to naprawdę efektywnie nie daje mu żyć przez cały mecz. Do tego widać, że ma sporą ilość sił. Za wysoka nota dla Piattiego. Abdennour i Pablo moim zdaniem dwoje najgorszych na boisku. Parejo i Gomes naprawdę BARDZO przeciętnie. Gdyby Dani nie poratował się dosyć solidną grą w obronie, to jego występ prezentował by się fatalnie, szczególnie pod względem podań. U Gomesa widać brak "obycia" z boiskiem. Do tego Gaya trochę na swoi poziomie z tego sezonu, czyli o klasę niżej w porównaniu do poprzednich rozgrywek. Szczególnie kole w oczy niecelność dośrodkowań, ale jego vis-a-vis - Barragan - też w tej kategorii nie błyszczy.
5. Ruben19.12.2015; 22:08
RubenIdler, wydaje mi się, że warto jednak oddać Parejo, że to on bierze na siebie ciężar rozgrywania. Czasem takie rzeczy jak rozdawanie piłek są niewidoczne, bo wydają się bezproduktywne. Danilo miał dwa, trzy ciekawe zagrania i stąd wrażenie, że zasługiwał na wyższą notę niż Parejo, ale moim zdaniem to by było krzywdzące dla Daniego. Jednak czarną robotę trzeba też doceniać.
6. pedro920.12.2015; 00:32
Abdennour - 25 mln, nonszalancki, a przede wszystkim bezmyślny. Dla mnie mocny kandydat na ławkę.
Gomes jak na swoje możliwości słabo, niewiele daje drużynie. Natomiast Cancelo rewelacyjnie.
Jaume tym razem nie był bohaterem. Powinien tego wolnego obronić.
Było lepiej niż z Eibar, ale ciągle dużo brakuje, choć niektóre akcje palce lizać.
7. Vicente7321.12.2015; 11:53
Vicente73Świetna inicjatywa Redakcji!!! Po każdym meczu powinny być oceny zawodników!!!!!!!!
8. Ruben21.12.2015; 12:41
RubenDzięki Vicente. Będą :)