„Mam dla fanów tylko dobre słowa”

Karol Kotlarz, 01.11.2015; 21:54

Pomeczowe wypowiedzi

W derbach Walencji górą okazał się zespół prowadzony przez Nuno Espírito Santo. Pomimo wygranej Portugalczyk usłyszał wiele cierpkich słów od kibiców. Co do powiedzenia po zakończonym spotkaniu mieli trener i zawodnicy Valencii?

Nuno Espírito Santo:

To ważne trzy punkty, dzięki którym awansujemy w tabeli. To właściwa droga, zdobywać punkty i zbliżać się do pozycji, na której chcemy być. Jestem zadowolony z rezultatu. Fani odegrali ważną rolę i wracaliśmy do domów z rezultatem 3:0 w derbach.

Osobiście uważam, że część przyśpiewek jest bolesna, oczywiście. Bardzo szczegółowo wytłumaczyłem Negredo jego sytuację. Nikt nie jest bardziej zainteresowany tym, żeby znów nam pomagał, niż ja. Są pewne obowiązki w klubie, a moi współpracownicy i ja wykonujemy pracę, która moim zdaniem jest bardzo ważna. Chcemy jego powrotu i poprawy jakości jego występów. Był czas, kiedy nie graliśmy dziś dobrze, miewaliśmy złe momenty, ale były również dobre chwile w drugiej połowie, co znalazło odzwierciedlenie w bramkach.

Kontrolowaliśmy grę i byliśmy bardzo kreatywni w ostatniej części spotkania. Zespół gra coraz lepiej; nie pokazujemy jeszcze naszej najlepszej wersji, jednak myślę, że możemy pracować lepiej dzięki pozytywnym rezultatom. Będziemy ciężko pracować. Za nami 17 spotkań ligowych na własnym stadionie bez porażki. Fani chcą, aby ich zespół wygrywał, chcą cieszyć się ich grą. Rozumiem kibiców i choć osobiście mnie ranią, to mam dla fanów tylko dobre słowa. Bardzo nam pomogli. Mamy najmłodszy skład w La Liga, a tacy gracze potrzebują dobrych rezultatów by uwierzyć w siebie.

Paco Alcácer:

W pierwszej połowie nie graliśmy dobrze, ale pierwszy gol sprawił, że wróciliśmy na właściwą drogę ku lepszej grze i byliśmy w stanie kontrolować spotkanie. Jestem pewien, że jeśli wygramy dwa lub trzy razy z rzędu, znajdziemy się na poziomie na jakim chcemy być.

Jesteśmy murem za trenerem; nasza praca z Nuno jest dobra i robimy wszystko, by poprawić grę zespołu. Bycie wygwizdanym nie jest miłe, jednak fani mają swoje zdanie i trzeba to szanować. Musimy kontynuować ciężką pracę aby odnieść zwycięstwo w środę.

José Gayà:

Walczyliśmy by dobrze wejść w mecz, udało się w końcówce. Mogliśmy kierować grą i zdobyć trzy punkty, czego oczekiwaliśmy po tym meczu. Jesteśmy szczęśliwi po wygranej; w drugiej połowie byliśmy znacznie lepsi, a z pierwszą bramką zyskaliśmy pewność siebie, po czym zobaczyliśmy lepszą Valencię.

To było bardzo ważne, by wygrać na Mestalla. Musimy pracować, by zmienić gwizdy w aplauz. Fani chcą, by ich zespół wygrywał. Nie zaczęliśmy tego sezonu ligowego najlepiej, ale możemy sporo poprawić. Wygrana wzmacnia nas przed środowym spotkaniem, jedziemy tam po wygraną.

Rúben Vezo:

Ta wygrana daje nam pewność siebie do tego, co nas czeka. Czułem się bardzo dobrze i cieszę się z powrotu do gry. Musimy skupić się na naszej grze i zdobyć fanów zwycięstwami i naszą grą. Wszyscy trenujemy i pracujemy ciężko aby być przygotowanymi, kiedy przyjdzie czas na grę.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (2)