sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nabór do redakcji VCF.pl

Redakcja, 08.10.2015; 22:59

Czekamy właśnie na ciebie

Nienagannie operujesz językiem ojczystym? Znasz podstawy języka angielskiego bądź hiszpańskiego? Cechuje cię pasja do klubu? Masz pokłady wolnego czasu? Chcesz wspomóc swoją ulubioną stronę? Wiesz jak usprawnić życie redakcji? To news właśnie dla Ciebie. Ruszamy z naborem!

W związku z mocnym uszczupleniem się i nasileniem obowiązków pozaredakcyjnych naszej kadry, w centrum dowodzenia zdecydowaliśmy, iż początek października jest odpowiednim momentem, by rozpocząć kolejny oficjalny nabór do redakcji.

Poszukujemy przede wszystkim osób pełnych energii, pomysłów, pasji i wolnego czasu, bez problemów posługujących się polszczyzną i zaznajomionych z jej zasadami, oraz znających podstawy języka angielskiego bądź hiszpańskiego.

W pierwszej kolejności poszukujemy newsmanów, którzy pomogliby naszym użytkownikom pozostać na bieżąco z klubowymi sprawami. W dalszej kolejności czekamy także na felietonistów, którzy mają ambicję dzielić się z kibicami swoimi własnymi odczuciami poprzez merytoryczne i subiektywnie opinie.

Drogi do redakcji nie zamykamy absolutnie przed nikim: jeśli sądzisz, że jesteś w stanie przekonać nas do swojej kandydatury, skontaktuj się z nami. Jesteś utalentowanym grafikiem? A może nieobce są ci tajniki obróbki wideo? Wiesz jak usprawnić pracę redakcji? Znasz się na sprawach technicznych i jesteś gotów nam pomoc przy ulepszaniu strony? Daj znać, rozpatrzymy każdą propozycję.

Współpraca z VCF.pl może być pierwszym krokiem na drodze kariery dziennikarskiej. Od tłumaczenia newsów i publikowania felietonów na łamach naszego serwisu swoją przygodę z mediami zaczynali Mateusz Święcicki, obecnie komentator telewizji Eleven, czy Łukasz Kwiatek, kiedyś współpracownik portalu Interia, a teraz redaktor prowadzący serwisu Granice Nauki. Dominik Piechota najpierw doczekał się publikacji na łamach Sport Klubu, a następnie został redaktorem naczelnym zaprzyjaźnionego serwisu i czasopisma: !Olé! Magazyn, którego najnowsze wydania współtworzyli także inni obecni i byli redaktorzy naszej strony.

Redakcja nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia za swoją pracę. Wszystkim, którzy do nas dołączą, przysługuje konto pocztowe w domenie @vcf.pl. Naszą nagrodą za trud wkładany w rozwój serwisu jest przede wszystkim wdzięczność fanów i satysfakcja z dobrze wykonywanych zadań. Motywacji do działania dodaje nam również świadomość, że nasz serwis regularnie odwiedzają profesjonaliści, jak na przykład Mateusz Borek czy Jacek Laskowski.

Jak dołączyć?

Nabór potrwa do soboty 24. października (włącznie). Przez ten czas czekamy na Wasze maile: w treści takiej wiadomości powinien znaleźć się wybrany przez Was news z zaufanego źródła (Superdeporte.es, Plazadeportiva.es, levante.emv, Marca czy lasprovincias.es) starannie przetłumaczony i odpowiednio zredagowany lub własny felieton. Miło nam będzie również przeczytać kilka słów o kandydacie: jak długo jest kibicem Valencii, jakie ma pomysły na rozwój serwisu, ile czasu jest w stanie poświęcić stronie, dlaczego chce dołączyć do redakcji, jaka jest jego preferowana posada itp. itd.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres admin@vcf.pl.

Po naborze każdy ze szczęśliwców, którego kandydaturę rozważymy pozytywnie, rozpocznie dwutygodniowy okres próbny, o czym zostanie poinformowany. Podczas jego trwania powoli wprowadzimy go w zasady działania redakcji oraz udostępnimy wgląd do serwisowego stylebooka. Po okresie próbnym ocenimy zaangażowanie, umiejętności językowe i przeprowadzimy głosowanie, które zadecyduje ilu z Was otrzyma pełny dostęp do naszego centrum dowodzenia i wstąpi w nasze szeregi.

Nie nakładamy żadnych ograniczeń na liczbę redaktorów, których zdecydujemy się przyjąć – wszystko zależy od Waszej postawy.

Pamiętajcie jednak, że przynależność do redakcji nie jest zabawą i po wstąpieniu w nasze szeregi będziemy wymagali od was minimum tego, czego wymagamy od nas samych: każdy z redaktorów, przyszłych i obecnych, jest regularnie rozliczany z ilości wyprodukowanych newsów i zaangażowania w poprawne działanie strony.

Zmiany na VCF.pl

Po 6 latach działalności na stronie i ponad półtora roku piastowania funkcji redaktora naczelnego, Arkadiusz Bryzik, znany także, jako Nevan, zdecydował się opuścić szeregi redakcji.

Cała ekipa pragnie wyrazić wielkie słowa podziękowania dla Nevana za ogromny trud włożony w pracę nad witryną, za niezliczone ilości newsów, czy za pomoc przy organizacji wielu serwisowych przedsięwzięć. Chcielibyśmy życzyć mu wszystkiego najlepszego oraz wyrażamy nadzieję na powrót w niedalekiej przyszłości! Amunt Nevan!

Z redakcją rozstają się także Kamil Guziak i Mateusz Lichwa po odpowiednio 5 latach i ponad pół roku spędzonych w naszej kadrze. Kamilowi i Mateuszowi również dziękujemy za ogromną prace włożoną w rozwój strony oraz życzymy wszystkiego najlepszego! Amunt Kamil, Amunt Mateusz!

Jednocześnie ogłaszamy, iż stanowisko redaktora naczelnego VCF.pl obejmuje dotychczas w-ce naczelny, Bartłomiej Płonka (BartekVCF7), a jego zastępcą mianowany został Karol Kotlarz (elb). Gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniale spędzonych lat pracy w redakcji! Powodzenia!

Kategoria: Komentarze redakcji | własne skomentuj Skomentuj (19)

KOMENTARZE

1. Dzidek08.10.2015; 23:25
DzidekZ całego serca dzięki panowie za Wasz wysiłek poświęcony serwisowi, zaglądajcie i komentujcie na VCF.pl jak najczęściej!

A tych, którzy się wahają nad wysłaniem mejla z próbnym newsem, gorąco zachęcam. Od teraz nie będzie trzeba stawiać pokłonów Joaquinowi (pozdrawiam Ulesława, który pojawia się także w Tygodniku Powszechnym i pewnie teraz nie wie czy bardziej oglądać VCF czy jednak Betis) czy Veloso (pozdrawiam autora wielu zmyślnych grafik, Nevana). (-;

Gratulacje Bartek!
2. Nevan08.10.2015; 23:33
NevanHola, hola, swoje wtyki w redakcji wciąż mam i Veloso nadal trzeba szanować albo przynajmniej wielbić.

Raz jeszcze gratulacje dla Bartka i Karola. Powodzenia. I wytrwałości. Przyda się, wiem z autopsji.

No i oczywiście zachęcam każdego do spróbowania swoich sił w tym roku. Jako zachętę dodam tylko, że po dołączeniu do redakcji śmiało i bezkarnie będzie można nabijać się z wokerowych teorii.

Ah, no i po odejściu naszej trójki grono redakcyjnie brutalnie się skurczyło, więc Bartek z pewnością nie będzie surowy, ani wybredny przy selekcji. :]
3. bartexb09.10.2015; 11:36
bartexbJak to było? Veloso srelozo!
Dobra kandyduję :)
4. billie09.10.2015; 11:56
billie@Nevan - dlaczego odszedłeś?
5. Joaquin09.10.2015; 12:53
JoaquinDziękuje za ukłony!
6. Nevan09.10.2015; 13:12
Nevan@Billie — brak czasu przede wszystkim. Zacząłem 3-zmianową pracę i na stronie było mnie znacznie mniej niż jeszcze przed kilkoma miesiącami.

No i po 6 latach tłumaczenie newsów już nie sprawia takiej frajdy jak kiedyś ;)

@BartexB — korzystam z prawa weta!
7. 19Piter9709.10.2015; 16:18
19Piter97Mam nadzieję że nie odbije się to czkawką , brak Nevana , najbardziej martwię się o ilość news'ów . ;x
8. lisovski09.10.2015; 19:26
lisovskiNevan nie możesz odejść !! jeszcze mnie nie przekonałeś do Chevelle !!! :(
9. Pashiot09.10.2015; 19:33
PashiotProszę o bana dla Krzysiek5665. Wchodząc na stronę chciałbym poczytać coś ciekawego, tymczasem głównie widzę trollowanie jakiegoś gimbusa. Zbanujcie jego IP i tyle.
10. ptysiek_nysa09.10.2015; 21:10
ptysiek_nysaNevan srevan bylo:p no szkoda takiej ekipy :) dziękujemy rozumiemy i trzymamy kciuki za nowych:))
11. Ulesław09.10.2015; 22:13
UlesławKamil, Mateusz - dzięki! Bartek - gratulacje.

Nevan - dzięki ogromne! Chyba ostatni z tych, których sam rekrutowałem :))

Dzidek, nie demoralizuj ludzi. Joaquina należy chwalić zawsze.

Oglądanie Betisu mniej boli...
12. Nevan09.10.2015; 22:51
Nevan@19Piter97 — od jakiegoś czasu i tak nie pisałem duzo; zostawiam Was w dobrych rękach przecież. Bywały tygodnie, że Bartek samemu ciągnął główną.

@Lisovski — w redakcji wciąż kręci się woker1410, bodaj największy fan Chevelle po tej stronie globu. Ale Wonder What's Next i This Type of Thinking to 10/10. :]
13. woker18210.10.2015; 02:47
woker182Bojówka Joaquina jest i ma się dobrze. Ja nie odchodzę, póki nie znajdzie się kolejny wyznawca Joaquina xD

A o Nevana się nie bójcie, bo on niby z redakcji odszedł, ale tak naprawdę, po tak długim pobycie tu... Wierzycie, że on kiedyś tak całkowicie opuści? xD Zresztą my mu nie pozwolimy.

Zapraszamy i zachęcamy, bo nie znajdziecie drugiej takiej redakcji jak tu, takiej atmosfery nie ma nigdzie, serio ;)
14. Trivium10.10.2015; 11:15
Triviumlece juz pisac felieton! nope...
15. fischerVCF10.10.2015; 12:20
fischerVCFDzięki chłopaki! :)
Może i ja bym się skusił na poetów? Jest juz dawno po maturze, studia póki co lajt wiec czemu by nie
16. Ulesław10.10.2015; 14:00
Ulesławno jeśli Szymborskiej albo Herberta jeszcze nie czytałeś, to faktycznie by już wypadało ;)
17. Nevan10.10.2015; 14:24
Nevan@ptysiek — tak pisali tylko ci, którzy byli ode mnie słabsi w haxballa, czyli głównie szelo.
18. szelos10.10.2015; 14:51
szelosNevan, ładne herezje głosisz na odchodne xD
19. Fuh10.10.2015; 18:13
FuhBojowka Joaquina na tej stronie jest wciaz mocna. (;