sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Każdy z nas ponosi odpowiedzialność”

Karol Kotlarz, 05.10.2015; 21:22

Pomeczowe wypowiedzi

Mecz z Athletikiem zakończył się porażką Los Ches, a gra zespołu po raz kolejny nie zachwyciła. Zarówno Nuno, jak i zawodnicy Valencii nawołują do solidnego przepracowania dwutygodniowej przerwy w rozgrywkach.

Lucas Orban

Zaczęliśmy nieźle pierwszą połowę. Mieliśmy grę pod kontrolą, jednak w rzeczywistości rywal wykorzystał pozostawioną przez nas przestrzeń. Kiedy zespół atakuje, a szanse są marnowane, drugi zespół ma więcej posiadania, generowana jest przestrzeń. Jesteśmy zespołem, każdy z nas ponosi odpowiedzialność. Mamy dwa tygodnie na znalezienie rozwiązania problemów, które wykorzystali nasi rywale. Musimy iść do przodu, niech to będzie punkt zwrotny. Przed zdobyciem bramki graliśmy częściej piłką, ale po zdobyciu gola w drugiej połowie to rywal był częściej przy piłce i był w stanie lepiej zademonstrować swoje umiejętności. Doprowadziło to nas do popełnienia błędów, za które zapłaciliśmy.

Dani Parejo

Zaczęliśmy nieźle, uzyskując prowadzenie w pierwszej połowie i mieliśmy mecz pod kontrolą przed zdobyciem bramki. W zeszłym roku zdobywaliśmy więcej bramek, a teraz nie wykorzystujemy stwarzanych sytuacji, co musimy pilnie poprawić. Przed nami 15 dni pracy nad powrotem na właściwe tory. Mieliśmy dobry tydzień, a to spotkanie było dla nas ważne. Jedyne co możemy zrobić, to kontynuować naszą pracę. Musimy być samokrytyczni: popełniliśmy błędy i dlatego przegraliśmy.

Nuno Espírito Santo

Popełniliśmy błędy w ofensywie i defensywie, które wpłynęły na wynik. Nie byliśmy silni w defensywie i nie mieliśmy skuteczności, którą powinniśmy mieć. Błędy te były błędami grupowymi. Po serii dwóch zwycięstw przyjechaliśmy z intencją przedłużenia dobrej passy i usprawnienia naszej gry. Nie zagraliśmy całkiem dobrze, a teraz podczas przerwy na mecze reprezentacji będziemy częściej pracować, by znaleźć najlepsze rozwiązania. Wiedzieliśmy, że Athletic to silny zespół. To dobry rywal, który zasłużył na wygraną. Nie byliśmy w stanie przeciwstawić się ich umiejętnościom. Nasz zespół jest w stanie wiele poprawić.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. pedro906.10.2015; 15:04
Skąd my to znamy? Takie teksty brzmią znajomo.
Totalna niemoc - chcieli, a nie mogli.
Niuniek sprawia wrażenie zagubionego, piłkarze też, choć były przebłyski dobrej gry.
Prawda jest chyba taka, że rywale już dobrze znają receptę na nasze proste schematy gry, prawie wszyscy piłkarze grają gorzej niż w ubiegłym sezonie, drużyna jest słabsza kadrowo (Otamendi, Alves), nowi nie są gotowi do gry na wysokim poziomie, gramy na 2 wymagających frontach, kwalifikacje do LM też nie pozostały bez śladu.
Najłatwiej jest zmienić trenera, ale sama zmiana na tym stanowisku to nie wszystko, bo trzeba mieć też jakąś strategię budowania zespołu, a nie lepić z tego co wpadnie do głowy LiMendesa.