VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Ruiz zostaje w Villarreal

Mateusz Lichwa, 30.06.2015; 14:04

Transfer definitywny defensora

Valencia i Żółta Łódź Podwodna uzgodniły warunki przejścia obrońcy do zespołu prowadzonego przez Marcelino Garcię Torala. Transfer wypożyczonego do Villarreal w sezonie 2014/15 Ruiza będzie kosztować lokalnego rywala „Nietoperzy” 2,7 mln € i dodatkowe 300 tys. € w zależności od dokonań Katalończyka.

30 czerwca mija termin zapłaty klauzuli wykupu defensora zawartej w umowie o wypożyczenie obrońcy, która wynosi 4 mln €. Ruiz jednak za wszelką cenę chce reprezentować barwy Villarreal także w następnych sezonach. Ponadto, kontrakt 26-latka z Valencią obowiązuje jeszcze zaledwie przez rok. Dlatego też lokalny rywal „Nietoperzy” starał się obniżyć cenę transferu obrońcy, co ostatecznie udało się włodarzom Żółtej Łodzi Podwodnej.

W trakcie sezonu 2014/15 zyskał całkowite zaufanie szkoleniowca Villarreal, a więc Marcelino Garcii. Katalończyk w ubiegłej kampanii wystąpił w 33 spotkaniach, zaliczając dwie asysty. Dlatego też Villarreal chciałby zatrzymać obrońcę w swoich szeregach i dopiero w wypadku fiaska negocjacji z Valencią rozpatrzyć pozostałe alternatywy na pozycję stopera.

Żółta Łódź Podwodna na gwałt potrzebuje środkowych obrońców. Fatalna kontuzja Mateo Musacchio i odejście Chechu Dorado powodują, że Marcelino ma na tej pozycji do dyspozycji jedynie nieopierzonego Erica Bailly’ego i wracającego z wypożyczenia do Girony Pablo Íñigueza. Dlatego też, po spodziewanym w najbliższych godzinach potwierdzeniu transferu, kibice Villarreal wreszcie będą mogli spać spokojnie.

Kategoria: Transfery | plazadeportiva.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. KilyVCF30.06.2015; 14:10
KilyVCFTo już druga dobra wiadomość