VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Curro Torres przedłużył kontrakt

Mateusz Lichwa, 27.06.2015; 16:35

Były obrońca Valencii doceniony

W ubiegły piątek w Valencii doszło do spotkania pomiędzy przedstawicielami klubu a trenerem Mestallaty Curro Torresem. Ustalono wówczas szczegóły przedłużenia kontraktu przez Hiszpana, który obowiązywać będzie przez sezon 2015/16, z możliwością przedłużenia o kolejny rok, jeśli były piłkarz Valencii utrzyma zespół w Segunda Division B.

W przyszłym sezonie Curro Torres nadal będzie trenerem Valencii Mestalla. W piątek rano Hiszpan złożył podpis pod nowym kontraktem, łączącym go z Mestalletą na kolejną kampanię, z możliwością przedłużenia o rok. Urodzony w Niemczech trener umocnił swoją pozycją pozycję w klubie poprzez dwie udane kampanie jako szkoleniowiec Valencii B. Curro bowiem dwukrotnie utrzymał zespół w Segunda B, a ponadto, miał spory wpływ na rozwój takich zawodników, jak José Luis Gayà, Rober Ibáñez, Jaume Domènech, Salva Ruiz czy Carlos Carbonell, którzy są już członkami pierwszej drużyny „Nietoperzy”.

Torres przejął Mestalletę w kwietniu 2014 roku po zwolnieniu Nico Esteveza. Zespół był w trudnej sytuacji, jednak Curro udało się, po zwycięstwie w barażach z Algeciras, utrzymać drużynę w 3. lidze. Odwaga i profesjonalizm Torresa podczas walki o utrzymanie z Valencią Mestalla, były wystarczające, by klub zaufał szkoleniowcowi zeszłego lata, pozwalając mu prowadzić ekipę w sezonie 2014/15.

Curro udało się zbudować bardzo młodą drużynę, złożoną głównie z zawodników grających jeszcze kilka miesięcy wcześniej w zespole Juvenil A (U-19) prowadzonym przez Rubena Baraję. Zespół ten z meczu na mecz stawał się silniejszy, co jakiś czas dając znać o swoim wielkim potencjale (wyjazdowe wygrane z Villarreal B czy Herculesem). Utrzymanie drużyna Torresa zapewniła sobie w wygranym 8-2 wyjazdowym meczu z Saragossą B w ostatniej kolejce. Nie można także zapomnieć o współpracownikach Curro: Luivim, Juanie Monarze y José Vicente Ponsie, którzy także mają spory wpływ na dobrą postawę Mestallety.

Kategoria: Ogólne | superdeporte.es skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.