VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Operacja Nayry zakończona sukcesem

Arkadiusz Bryzik, 19.06.2015; 18:32

Młoda valencianistka cała i zdrowa

Operacja 4-letniej Nayry zakończyła się pełnym sukcesem i dziewczynka wkrótce wróci do domu. Przypomnijmy, że w zbiórkę funduszy na kosztowną operację włączyła się m.in. Valencia.

Nayra urodziła się z poważną wadą serca, której leczenie nie było możliwe w Hiszpanii. Jej rodzice w grudniu ubiegłego roku rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, która prędko została zauważona przez Valencię. Klub wsparł dążenia rodziców do zapewnienia córce kosztownej operacji, która kosztować miała aż 700 tys. €. W akcję włączyli się także piłkarze i ex-piłkarze Valencii, m.in. Soldado, Paco czy David Villa.

Czytaj również: Pomoc dla Nayry

26 kwietnia udało się zebrać wymaganą kwotę, a dziewczynka wkrótce wyjechała z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, by tam, w Lucile Packard Children's Hospital w Stanford przeprowadzić operację.

Operacja początkowo miała odbyć się w ubiegłym tygodniu, jednak została przesunięta o kilka dni z powodu zapalenia płuc i przyjmowania antybiotyków. Na szczęście zabieg powiódł się w 100%, a wg lekarzy „dziewczynka wraca do pełnej sprawności szybciej niż się spodziewaliśmy”. Nayra zostanie w Stanach Zjednoczonych jeszcze przez kilka dni na obserwacji, jednak wszystko wskazuje na to, że młoda valencianistka wkrótce będzie mogła cieszyć się z „nowego życia”.

Jako ciekawostkę warto dodać, iż operacja Nayry odbyła się 17. czerwca — dokładnie tego samego dnia urodził się starszy brat Nayry, Ivan. Niewątpliwie powrót siostry do zdrowia był dla chłopaka najlepszym prezentem urodzinowym.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LimaK19.06.2015; 19:30
Fajna sprawa :)
W końcu coś pozytywnego w ostatnich dniach ;)
2. Kurczak21.06.2015; 12:37
KurczakCiekawe ile żyć można by uratować za te same pieniądze... :)