VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Duże zainteresowanie Robertem

Mateusz Lichwa, 04.06.2015; 00:44

Kolejne wypożyczenie wychowanka?

Dobra postawa skrzydłowego podczas drugiej rundy sezonu 2014/15 sprawiła, że zawodnikiem zainteresowało się wiele klubów, które chcą sprowadzić 22-latka do siebie na zasadzie wypożyczenia. Robert zwrócił uwagę włodarzy takich klubów, jak Granada, Betis, Celta, Elche, Rayo Vallecano czy Real Valladolid. Skrzydłowy nie spieszy się jednak z decyzją i przed jej podjęciem pragnie omówić swoją przyszłość z przedstawicielami Valencii.

Druga runda niedawno zakończonego sezonu, rozegrana, przypomnijmy, w barwach Granady, w wykonaniu Roberta Ibañeza nie pozostała niezauważona w piłkarskim świecie. Dzięki swoim dobrym występom, obdarzony dużą szybkością skrzydłowy, kolekcjonuje oferty klubów z Primera Division. Włodarze Granady już kilka tygodni temu przekazali agentom piłkarza chęć przedłużenia wypożyczenia o kolejny rok, jeśli oczywiście drużyna z Andaluzji zdołałaby utrzymać się w La Liga, co ostatecznie zespół z Estadio Nuevo Los Carmenes osiągnął.

Na swoje nieszczęście Granada w walce o podpis wychowanka Valencii będzie musiała pokonać wielu przedstawicieli Primera Division. Elche, Celta, Betis, Rayo Vallecano i Real Valladolid już skontaktowały się z zawodnikiem, chcąc poznać plany na przyszłość zawodnika. Robert jednak, bez względu na wszystko, chce odbyć pretemporadę pod okiem Nuno i dopiero potem podjąć decyzję.

Zawodnik nie spieszy się z ostatecznym werdyktem. Robert aktualnie przebywa na wakacjach i jest bardzo spokojny o swoją przyszłość po udanych występach w Granadzie, które otworzyły mu szeroko drzwi do Primera Division. Ibañez nie chce zamykać przed sobą żadnej z opcji. Skrzydłowy bardzo dobrze czuł się w Granadzie i pozostanie tam na kolejny sezon wydaje się jedną z bardziej prawdopodobnych opcji. Roberta kusi także opcja wypożyczenia do Elche, co pozwoliłoby mu pozostać blisko domu. Oczywiście jest to możliwe tylko w przypadku, gdy Los Franjiverdes nie zostaną zdegradowani do niższej ligi.

Na przyszłość Ibañeza wpływ będą miały także decyzje włodarzy Valencii. Planują oni, podobnie jak skrzydłowy, by wychowanek przepracował okres przygotowawczy pod okiem Nuno. Najbardziej prawdopodobną opcją jest wypożyczenie do klubu, w którym mógłby spędzać na boisku jak najwięcej minut, będąc ważną postacią zespołu. Valencia nie może tego zapewnić Robertowi ze względu na dużą konkurencję, która ma zostać powiększona w letnim okienku transferowym.

Klub z Mestalla zabezpieczył sobie przyszłość Ibañeza podpisując w styczniu bieżącego roku obowiązujący do 2018 roku kontrakt z klauzulą odstępnego wynoszącą 25 mln €. Statystyki Roberta w Granadzie były znakomite. Rozegrał łącznie 21 meczów, z czego 12 w podstawowym składzie, strzelając pięć bramek. Jako najlepszy strzelec zespołu z Andaluzji w drugiej rundzie La Liga, skrzydłowy stał się idolem publiczności z Estadio Nuevo Los Carmenes, która uznała go za jednego z architektów cudownego utrzymania drużyny w lidze.

W najbliższych tygodniach zawodnik z pewnością otrzyma kolejne oferty, tak przynajmniej sądzi najbliższe środowisko gracza. Zawodnik będzie chciał rozważyć każdą z propozycji i wybrać tę, która pozwoli mu rozwijać się jako piłkarzowi i na dobre zadomowić w Primera Division.

Kategoria: Ogólne | plazadeportiva.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LukasZ_NS04.06.2015; 12:24
LukasZ_NSJak tam mu dobrze szło to powinien zostać w innym klubie może się tak dobrze nie zaadaptować lub siedzieć na ławce...