sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencianistas w reprezentacjach.

Ulesław, 18.11.2007; 09:14
Spośród 12 graczy pierwszej drużyny Valencii, powołanych do swych reprezentacji, narodowych barw broniło w wczoraj 7 z nich - 5 Hiszpanów (Marchena, Albelda, Silva, Villa, Joaquin) oraz dwóch Portugalczyków (Caneira, Fernandes), w piątek wystąpił również powołany do młodzieżowej reprezentacji Mata, zaś dziś prawdopodobnie zagra Zigic - w przełożonym z powodu śnieżycy meczu z Kazachstanem. Spośród powołanych, ani minuty nie zagrali jedynie Hildebrand, Albiol, oraz - z powodu kontuzji - Miguel.

We wczorajszym spotkaniu na Estadio Santiago Bernabeu z reprezentacją Szwecji, Hiszpania zapewniła sobie awans do Euro 2008, pokonując przyjezdnych 3-0, po bramkach Capdevili, Iniesty i Sergio Ramosa. W meczu tym w pierwszej jedenastce wyszła 4 Valencianistas - Marchena, Albelda, Silva (zmieniony w 66 minucie przez Rierę) oraz Villa (w 51 zmieniony przez Raula Tamudo), zaś w 51 minucie na murawę wbiegł Joaquin, zmieniając strzelca drugiej bramki - Iniestę.

W spotkaniu Portugalii z Armenią od pierwszej minuty zagrał Marco Caneira, zaś w 61 pojawił się Manuel Fernandes, zmieniając Ricardo Quaresmę. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy 1-0, a zwycięskiego gola zdobył w 42 minucie Hugo Almeida. Portugalię czeka jeszcze jedno decydujące spotkanie z Finlandią, ale do awansu wystarczy im zaledwie remis na własnym boisku.

Mecz Serbii z Kazachstanem, z powodu śnieżycy w Belgradzie został przełożony na dzień dzisiejszy. Prawdopodobnie w ataku wystąpi Nicola Zigic, i choć gospodarze w tym spotkaniu będą zdecydowanym faworytem, to jednak mają już tylko iluzoryczne szanse na awans - muszą liczyć na porażkę Portugalii, i w przekonującym stylu pokonać Polskę.

Reprezentacja Niemiec, która awans ma już zapewniony od kilku tygodni, nie dała szans przybyszom z Cypru, zwyciężając 4-0. Bramki gospodarzy strzegł w tym spotkaniu Jens Lehman, Timo Hildebrand zasiadł na ławce rezerwowych.

W piątek w młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii pokonała na własnym terenie młodzieżówkę z Polski, a od 26 minuty na boisku przebywał Juan Mata, który w opinii komentatorów zaliczył udany wysęp.

Kategoria: Ogólne | ValenciaCF.es skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Vicente1418.11.2007; 12:20
Ważne, że Polacy wreszcie w Euro będą brawo Ebi, żeby tylko w Racingu tyle nie strzelał bo następny meczyk może być krucho
2. wk18.11.2007; 12:54
wkJa się bardzo cieszę że Polska jest już w Euro 2008. Oby było z nami tak jak z Grecją niby słaba drużyna a wygrała. I oczywiście BRAWO EBI!!!
3. mz18.11.2007; 13:37
mzDo wychwalania reprezentacji Polski i gratulowania awansu służy odpowiedni temat na forum.