VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Parejo o krok od zawieszenia

Kamil Guziak, 30.03.2015; 22:56

Cztery żółte kartki na koncie pomocnika

Do końca sezonu pozostało dziesięć ligowych kolejek, przez co wchodzi on w decydującą fazę. Choć Valencia otrzymuje ostatnio mniej kartek, to kilku zawodników balansuje na granicy zawieszenia. Najbliżej tego jest Dani Parejo, którego od wymuszonej pauzy dzieli jedynie jeden kartonik.

Decydująca faza sezonu wymaga od zespołów gry na wysokim poziomie, co z kolei mogą zagwarantować najlepsi zawodnicy. Każdy z dziesięciu pozostałych meczów będzie niczym finał, dlatego ważne jest, by na boisku znajdowali się najważniejsi piłkarze. Na przeszkodzie stanąć mogą jednak kartki, wykluczając zawodników z kolejnych pojedynków. W ekipie Nuno najbliżej tego jest Dani Parejo, który w chwili obecnej ma na swoim koncie cztery „żółtka” — kolejne oznaczać będzie jednomeczową pauzę. Hiszpan jest niezwykle ważnym elementem drużyny, dlatego jego absencja, nawet z teoretycznie słabszym rywalem może okazać się dla Valencii sporym problemem. Pocieszające jest jednak, że Parejo gra ostatnio „czysto”, a ostatnie upomnienie dostał od sędziego 2 lutego, w spotkaniu przeciwko Maladze.

Nieco dalej w zestawieniu, z trzema kartkami na koncie znajdują się Diego Alves, Álvaro Negredo, Rodrigo de Paul oraz Lucas Orbán. Po dwie kartki mają z kolei Sofiane Feghouli, José Gayà, Filipe Augusto, Paco Alcácer i Enzo Pérez, zaś listę zamykają zawodnicy z jednym upomnieniem: Antonio Barragán, Nicolás Otamendi oraz Pablo Piatti.

Cieszyć może progres, jaki w dwóch ostatnich kolejkach odnotowali „Nietoperze”, oglądając zaledwie jeden żółty kartonik. Zarówno trener jak i sami zawodnicy mają świadomość, że należy unikać „bezsensownych” zachowań, mogących mieć znaczący wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.