VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia pozyskała Gustavinho Araújo

Krystian Porębski, 30.03.2015; 00:41

Brat Viniciusa „Nietoperzem”

W styczniu zeszłego roku, kiedy Vinicius trafił do Valencii, był sam. Za nim przybył jednak prawdziwy skarb, jego brat, Gustavinho. Teraz klub zdecydował się go włączyć do akademii, włodarze wiążą z nim wielką przyszłość.

Gustavinho Araújo ma 17 lat i nie grał jeszcze w profesjonalnym futbolu. Prowadzący Akademię GloVal dostrzegają jednak w nim wielki potencjał. Przyznają, że to nieoszlifowany diament, jednak przy odpowiedniej pracy i odrobinie szczęścia, może być z niego naprawdę świetny zawodnik.

Podobnie jak jego brat, Gustavinho jest napastnikiem. Jeszcze niedawno reprezentował barwy Olympico Club de Belo Horizonte, zgłosił się jednak na treningi w Paternie i został oceniony bardzo pozytywnie. Teraz Valencia ma więc dwóch Araújo. Rodzina na pewno nie mogłaby być bardziej szczęśliwa.

Oczywiście, to wielka zmiana dla młodego chłopaka. Całkiem inny styl, inna piłka, inne tempo, inne wymagania, inne miasto, inny kraj, a ma on dopiero 17 lat. Jak już wcześniej wspominaliśmy, Gustavo nigdy wcześniej nie grał w profesjonalnym futbolu, jednak w Akademii liczą na jego niesamowitą technikę. Dużo trzeba poprawić, ale ma szanse być kimś wyjątkowym.

Zawodnik musi więc zostać ukształtowany w Paternie, na co zostało niewiele czasu. Niektórzy jego rówieśnicy już pokazują na co ich stać w seniorskiej piłce. W jego wieku kariery Piattiego czy nawet de Paula i Zuculiniego, były o wiele bardziej zaawansowane. Sport zna jednak historię, w których mimo późnego początku zawodnicy osiągali niesamowity poziom i sukcesy. Piłka nie jest w tej materii żadnym wyjątkiem.

Gustavinho nie będzie mógł zagrać oficjalnego meczu póki nie osiągnie pełnoletności. Zawodnik nie posiada obywatelstwa kraju Unii Europejskiej i z tego powodu Valencia nie może otrzymać karty zawodniczej. Zwyczajnie jest to kwestia prawna. Po siedmiu długich miesiącach, wyczekiwania na debiut, wreszcie nadejdzie jego wielki moment. Ma on nastąpić za dwa tygodnie.

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, Araújo zadebiutuje jeszcze w tym sezonie. Dziewiątego kwietnia będzie miał 18-te urodziny i wtedy będzie mógł zostać pełnoprawnym zawodnikiem Valencii. Nadejdzie moment na który zarówno on jak i szkoleniowcy z Akademii od dłuższego czasu czekali. Okaże się, co ten świetnie zapowiadający się młodzian pokaże w starciu z rywalami.

Do tej pory mógł tylko trenować i brać udział w meczach towarzyskich. Aczkolwiek w Akademii starano się wykorzystać każdy możliwy moment, aby szlifować go jako piłkarza i przygotować do nadchodzących wyzwań. Nikt nie uważa tego czasu za stracony. Gustavinho był testowany w Juvenil A, ale jest częścią drużyny prowadzonej przez Miguela Graua, występującej w Juvenil de Liga Nacional. To pod jego okiem młodzian czyni duże postępy.

Podobnie jak jego brat Vinicius, Gustavinho dysponuje świetną techniką m.in. dzięki doświadczeniu w Futsalu, to właśnie tak zaczęła się kariera tego zawodnika, jak i piłkarza wypożyczonego obecnie do belgijskiego klubu. To właśnie z piłki halowej starszy z braci Araújo trafił do Cruzeiro, gdzie często odnajdywał drogę do siatki, dzięki czemu trafił do Valencii.

Jednak ścieżka jaką obrał Gustavo była jeszcze bardziej zaskakująca. W futsalu grał jako… libero. Mimo tak głębokiego ustawienia, zawsze strzelał dużo goli. Jednak kiedy z parkietu przeniósł się na trawę, z miejsca zrobiono z niego napastnika. Nie jest to jednak typowy wysunięty atakujący, a raczej cofnięty snajper, bądź mediapunta/rozgrywający, czyli zawodnik pełniący typowe role „10” bądź „8”. Co jest jednak ciekawe, oprócz techniki, zawodnik ten także bardzo dobrze gra w powietrzu.

Gustavinho obecnie mieszka w Paternie i mimo młodego wieku, zauważa się jego charyzmę. Warto także podkreślić, po raz kolejny, technikę, zaangażowanie, oddanie oraz chęć nauki i stawania się lepszym. Jeśli wszystkie te czynniki zadziałają i wysiłek przełoży się na efekty podczas meczów, Valencia właśnie pozyskała Araújo w wersji 2.0.

Kategoria: Transfery | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. idler30.03.2015; 02:30
idler"Valencia właśnie pozyskała Araújo w wersji 2.0."

To akurat wcale nie wróży dobrze..
2. Vicente7330.03.2015; 13:16
Vicente73Brat Viniciusa??? Źle to wróży jeśli jest tak samo uzdolnionym graczem jak jego brat...