VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Fede: „Mam nadzieję na powrót do Valencii”

Bartłomiej Płonka, 29.03.2015; 20:18

Skrzydłowy o swojej sytuacji

Fede, wypożyczony z Valencii do Córdoby, zabrał głos w ostatnich dniach odnośnie ewentualnego powrotu na Mestalla oraz sytuacji swojej obecnej drużyny. Skrzydłowy ma nadzieje, że rok spędzony na Estadio Nuevo Arcángel będzie dla niego dobrą lekcją przed ponowną grą dla swojego macierzystego klubu.

„Mam nadzieję na powrót do Valencii i oby spędzony rok tutaj był dla mnie idealną lekcją. Przyszedłem tutaj, poznałem inny świat i doświadczyłem wielu rzeczy, które mnie sporo nauczyły. Wiem, co to znaczy cierpieć i jednocześnie dojrzewać psychicznie. Jestem o siebie spokojny, bo pozostaje młodym zawodnikiem i wiem, że moja gra i umiejętności będą rosnąć” — przekonywał Fede.

Następnie Argentyńczyk odnosił się do sytuacji Córdoby, która z raptem 18-punktowym (7 pkt. straty do 17. miejsca) dorobkiem zamyka tabelę. Pomimo wręcz katastrofalnej sytuacji zespołu z Andaluzji piłkarz wierzy w utrzymanie podkreślając, że w piłce nie ma rzeczy niemożliwych. „Po dziewięciu meczach bez wygranej trudno jest się podnieść, ale zrobimy wszystko, by tak się stało. Nie ma sytuacji niemożliwych, z których nie można wybrnąć, będziemy walczyć do końca”.

„Sytuacja Celty Vigo sprzed dwóch lat pokazała, że należy do końca wierzyć w utrzymanie. Również mieli wtedy sporą stratę i zdołali się uratować. Nas też na to stać” — dodał. Na koniec Fede zapewnił, że, pomimo, iż liczy na powrót do Valencii obecnie skupia się tylko na tym, by pomóc Córdobie w walce o ligowy byt: „Nie chcę jeszcze do końca patrzeć w przyszłość, tylko skupić się na Córdobie. Rzeczywistość jest trudna, ale postaramy się powalczyć”.

Kategoria: Wywiady | Marca skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. janekvcf29.03.2015; 21:24
Tez mam nadzieje ze wroci
2. Vicente7330.03.2015; 00:04
Vicente73Ma ktoś jakieś wiarygodne info jakie są zamiary Valencii wobec Fede?
Jak zrezygnujemy z niego rozpacz mnie zdejmie...