VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia pożądana w Lidze Mistrzów

Arkadiusz Bryzik, 28.03.2015; 15:35

Europejscy kibice tęsknią za VCF

Sondaż przeprowadzony przez oficjalne konto Champions League na Twitterze wyłonił zespół, który europejscy kibice najchętniej ponownie zobaczyliby w prestiżowych rozgrywkach. Mimo sporej konkurencji, to właśnie Valencia jest klubem, którego kibicom brakuje najbardziej.

Valencia zajmuje obecnie 3. miejsce w hiszpańskiej Primera División i jest na dobrej drodze by wystąpić w przyszłym sezonie w rozgrywkach Champions League. Dzięki m.in. zwycięstwu nad Realem, remisowi na Calderón i świetnej serii bez porażki kibice w całej Europie ponownie zaczęli sobie przypominać o Valencii.

Który z klubów, które w obecnym sezonie spisują się wyjątkowo dobrze chciałbyś zobaczyć w następnej edycji Ligi Mistrzów?\" — spytano na oficjalnym twitterowym koncie UEFA. Najbardziej popularną odpowiedzią była właśnie Valencia.

Na dalszych miejscach znalazły się VfL Wolfsburg (ostatni raz w Champions League w sezonie 2009/10), Southampton (nigdy nie grał), Sampdoria (1991/92) oraz Lazio Rzym (2007/08). Ponadto wymieniane były takie zespoły jak Saint-Etienne, Salzburg czy też Borussia Mönchengladbach.

Valencia ostatni raz wystąpiła w Lidze Mistrzów w sezonie 2012/2013. Sezon później jej miejsce zajął Real Sociedad, który zajął ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem jednego punktu (bezbramkowy remis z Manchesterem United). W bieżących rozgrywkach Primera División reprezentował Athletic Bilbao, który po fazie grupowej zajął 3. miejsce i wywalczył grę w Lidze Europy.

Kategoria: Ogólne | UEFA.com | DeporteValenciano skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LimaK28.03.2015; 16:10
Miejsce Valencii jest w LM i musi tam koniecznie wrócić już w przyszłym sezonie.
2. los ches28.03.2015; 19:10
los chesHm, nie ma Manchesteru United?