VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Współpraca Valencii z Red Bullem

Krystian Porębski, 13.03.2015; 00:32

Kluby zacieśniają więzi

Od dawien dawna firma produkująca napoje energetyczne, Red Bull, inwestuje w sport. Piłka nożna jest stosunkowo nowa dla nich, ale już rozpoznawalne w Europie są ich zespoły z Salzburga czy nawet Lipska. Czy i jak Valencia może współpracować z nimi?

Trzy tygodnie temu doszło do spotkania w Walencji. Przedstawiciele dwóch wcześniej wymienionych klubów, z Niemiec i Austrii, odwiedzili miasteczko sportu w Paternie. Drużyny ze stajni Red Bulla są pod wrażeniem organizacji zespołu z Mestalla i mają zaimplementować u siebie walencki model, począwszy od akademii GloVal aż po sposoby prowadzenia drużyny, które wprowadził choćby Nuno.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia był dyrektor marketingowy Valencii, pełniący tę funkcję od niespełna roku, były pracownik Manchesteru City czy koncernu Ferrari, Louis Douwens. Nie było oczywiście w doborze tej osoby żadnego przypadku, wszak specjalista od marketingu musiał się świetnie dogadywać z przedstawicielami drużyn, które właśnie na to kładą wielki nacisk. Wizyta zbiegła się w czasie z dwumeczem jaki Red Bull Salzburg rozgrywał z lokalnym rywalem Valencii — Villarreal.

Główną drużyną Red Bulla jest ekipa z Salzburga jest ich jednak o wiele więcej. Poza wspomnianym Lipskiem, koncern produkujący energy drinki posiada jeszcze drużyny w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork), Ghanie (Sogakope) i Brazylii (Campinas). Zespoły posiadają już rozwiniętą siatkę skautingu na czterech kontynentach, a planem podstawowym jest zdominowanie miejscowego rynku transferowego. W przyszłości celem numer jeden jest jednak szkolenie i stawianie na własnych zawodników, stąd za potrzebną została uznana pomoc Valencii.

Ważną postacią w całym planie jest Rufete, obecny dyrektor sportowy, jeszcze niedawno koordynator pionu juniorskiego. To dzięki niemu do pierwszego składu wprowadzonych zostało wielu wychowanków, to on wpłynął na nowy system szkolenia młodzieży w Valencii, który pokrył się z ideą Salvo, Valencii GloVal i został nieco zmodyfikowany z pomysłami Petera Lima. To jednak były zawodnik Valencii zreformował system szkolenia w walenckiej drużynie i utorował drogę młodym adeptom piłki nożnej, od najmłodszego wieku, aż po występy w pierwszej drużynie Nuno.

Nie mogło więc zabraknąć podczas spotkania, zarówno Rufete jak i Nuno. Hiszpan i Portugalczyk wymienili swoje ideę z przedstawicielami klubów Red Bulla, przekazali im swoją wizję budowania klubu. A rozmawiali z nie byle kim, w Walencji pojawili się Ralf Ragnick (były trener, dyrektor sportowy drużyn z Salzburga i Lipska) oraz jego pomocnicy, Jochen Sauer i Christoph Freund. Od kolejnego sezonu Ragnick ma zająć się tylko zespołem z Niemiec i wprowadzić go do Bundesligi. Jego obecni współpracownicy przejmą po nim schedę w klubie z Austrii. Salzburg będzie nadal ważnym elementem, ale prawdziwym diamentem ma być Lipsk. Red Bull ma wielkie plany i chce podjąć walkę z Bayernem. Wiemy już więc co łączy Valencię Lima z tymi drużynami — myślą tylko o najwyższych celach.

Wcześniej wydawało się, że Red Bull może zostać nowym sponsorem Valencii, tak się jednak nie stało. Po wizycie co prawda pojawiały się plotki, ze koncern miał się zainteresować taką opcją, jednak wydaje się to mało możliwe, biorąc pod uwagę markę Valencii i to, że nikt nie chciałby zmieniać nazwy klubu. Tak czy siak, więzi pomiędzy klubami zostały zacieśnione i kto wie, może w przyszłości kluby będą bardzo blisko współpracować.

Kategoria: Ogólne | własne skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.