VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Del Bosque rozważa powołanie Negredo

Bartłomiej Płonka, 10.03.2015; 20:30

Bestia wróci do reprezentacji?

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Vicente del Bosque nie wyklucza powołania Álvaro Negredo na marcowe starcie przeciwko Ukrainie w ramach eliminacji Euro 2016. Tymczasem trudno spodziewać się, że kolejną okazję otrzyma Paco Alcácer, który nie dość, że stracił formę z początku sezonu to od jakiegoś czasu zmaga się urazem.

Porażka w październikowym spotkaniu ze Słowacją sprawa, że Hiszpanie w swojej grupie zajmują drugie miejsce i by nieco ustabilizować swoją pozycję będą musieli pokonać Ukrainę. „To bardzo ważny mecz, wręcz kluczowy. Nie możemy przegrać, zdaje sobie z tego sprawę, ale rywal jest mocny i przyjedzie po wygraną. Liczymy na wsparcie kibiców w Sewilli, ten stadion zawsze pomaga” — przyznał del Bosque.

Niewykluczone, że na spotkanie z Ukrainą powołanie po dłuższej przerwie spowodowanej przede wszystkim kontuzją otrzyma Álvaro Negredo. Selekcjoner przyznał, że rozważa powołanie zarówno napastnika Valencii, jaki i Fernando Torresa. „Negredo i Torres są innymi, ale bardzo dobrymi napastnikami. Obaj pracują, myślimy nad ich powołaniem, ale decyzję podejmiemy na 20. marca”.

Tymczasem zdecydowanie trudniej jest mówić o powołaniu dla Paco Alcácera, który jeszcze jesienią otrzymał od selekcjonera kilka okazji na występ w kadrze, jednakże obecnie napastnik dopiero wraca do treningów z drużyną po dłuższej kontuzji. W dodatku warto przypomnieć, że i przed urazem Alcácer znacznie obniżył loty, stąd trudno spodziewać się, że znajdzie się na liście del Bosque.

Ostateczną listę powołanych przez del Bosque poznamy 20 marca, a spotkanie z Ukrainą odbędzie się tydzień później na Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli.

Kategoria: Reprezentacje | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. siarka00710.03.2015; 22:27
siarka007Brak powołania dla Paco byłby głupotą. W La Furia Roja styl gry jest wręcz stworzony dla niego, co zresztą już potwierdził. Mało tego, ja jestem daleki od stwierdzenia, że Paco jest bez formy, bo jest zwyczajnie wyłączony z gry przez Parejo i Andre i nie można tego ocenić. Silva czy Iniesta zadbają o to, żeby Paco był cały mecz pod grą, świetnie mi się go ogląda klepiącego piłkę i strzelającego bramki w reprezentacji. Kogoś takiego nam niestety brakuje, kto wykorzysta potencjał naszych napastników... Oby Del Buskets go powołał, wtedy realnie ocenimy jego formę. :)
2. Jarunio11.03.2015; 02:32
JarunioI tak wiadomo że pewniakiem do wyjścia w napadzie jest Diego Costa. To prawda Paco w reprezentacji dużo lepiej się ogląda, lecz nie wydaje mi się że zostanie powołany.
3. Pelipe11.03.2015; 20:18
Czekam na powolanie dla gayi, choc wiem ze konkurencja jest kosmiczna