VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Orban: „Dobro zespołu jest najważniejsze”

Bartłomiej Płonka, 04.03.2015; 18:19

Argentyńczyk o sprawach bieżących

Lucas Orban najprawdopodobniej będzie musiał zastąpić Nicolása Otamendiego podczas niedzielnego spotkania na Vicente Calderón. Argentyński defensor pojawił się na jeden z konferencji prasowych, podczas której odniósł się m.in. do nadchodzącego meczu w stolicy Hiszpanii.

Odpowiadając na pytanie związane właśnie z kwestią zastąpienia Otamendiego na Calderón, Orban stwierdził, że na pierwszym miejscu znajduje się dobro zespołu. Były piłkarz Bordeaux ma nadzieje, że jeżeli będzie dane mu zagrać — co wydaje się niemal pewne — zaprezentuje się z jak najlepszej strony. „Priorytetem jest dobro całego zespołu, indywidualna gra jest zawsze na drugim miejscu. Jeśli okaże się, że wystąpię w tym meczu, to będę chciał dać z siebie wszystko, by pomóc zespołowi i uzupełnić braki, jak w starciu z Sociedad”.

Następnie komentując sytuację w tabeli Orban od razu postarał się zaznaczyć, że pomimo siedmiopunktowej przewagi nad Sevillą nic nie jest pewne i w żadnym momencie nie można popaść w samozachwyt. „Nie możemy określać naszego położenia w tabeli, jako wygodnego. Musimy iść krok po kroku, by nadal poprawiać to co do tej pory zgromadziliśmy, a kosztowało nas to sporo pracy. Nie chcemy tego zmarnować, dlatego cały czas jesteśmy skoncentrowani”.

„Kluczem jest, to, jak podchodzimy do meczów. Każdy pojedynek musi być dla nas niczym finał. To jasne, że takie spotkania jak z Atletico, Barceloną czy Realem są inne, ale każde punkty ważą tak samo. Teraz czekają nas ciężkie mecze na wyjeździe, ale walcząc i wierząc w siebie jesteśmy w stanie wracać do domu ze zdobyczami” — kontynuował.

Na koniec Orban przyznał, że zespół czuje się bardzo silny. Argentyńczyk zaznaczył, że ogromny wpływ na świetną atmosferę, jaka panuje w drużynie ma portugalski trener, Nuno. „Jesteśmy silną drużyną. Nuno udało się stworzyć świetną grupę, która ma swoje cele i jest zjednoczona. Trener cały czas dba o to i wszystko zmierza w dobrym kierunku”.

Kategoria: Wywiady | Marka skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK04.03.2015; 18:58
„Nie możemy określać naszego położenia w tabeli, jako wygodnego. Musimy iść krok po kroku, by nadal poprawiać to co do tej pory zgromadziliśmy, a kosztowało nas to sporo pracy. Nie chcemy tego zmarnować, dlatego cały czas jesteśmy skoncentrowani” - O to właśnie chodzi. Trzeba twardo stąpać po ziemi. Chwila rozluźnienia i można wszystko zmarnować.