Paco zawieszony na dwa mecze

Karol Kotlarz, 10.12.2014; 20:31

Przymusowa absencja napastnika

Komitet Rozgrywek Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej zawiesił Paco Alcácera na dwa spotkania ligowe. Jest to efekt otrzymanej przez napastnika czerwonej kartki w ostatnim meczu z Granadą.

Kara zawieszenia dla napastnika Valencii została przyznana na mocy artykułu 123.2. Kodeksu Dyscyplinarnego. Komitet odrzucił apelację klubu i przyznał ponadto karę finansową: Paco będzie musiał zapłacić 600 €, a klub 700 € nagany. Valencia ma dziesięć dni na odwołanie się od decyzji.

W raporcie prowadzącego spotkanie sędziego znalazł się zapis: „W 85. minucie zawodnik z numerem 9, Francisco Alcácer García został wyrzucony z boiska z następującego powodu: uderzenie ręką w ciało przeciwnika z nadmierną siłą podczas walki o piłkę”.

Paco Alcácer otrzymał czerwony kartonik trzy minuty po wejściu na boisko w meczu z Granadą. Zdaniem prowadzącego spotkanie arbitra snajper Valencii upadając miał uderzyć jednego z obrońców Granady, jednak — jak wykazały powtórki — faul piłkarza był dość dyskusyjny.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (5)