VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Rufete: „Musimy stąpać twardo po ziemi”

Bartosz Zajdel | Bartłomiej Płonka, 27.11.2014; 22:52

Rok pracy dyrektora sportowego

Niedawno minął rok pracy Francisco Rufete w Valencii. Dyrektor sportowy klubu w ostatnich wywiadach dla Radioesport i VCFplay podsumował swoją pracę, ale również nie zapomniał wspomnieć o przyszłości dając do zrozumienia, że chociaż w kadrze znajduje się wielu piłkarzy, którzy czekają na swoją szansę to w zimowym okienku transferowym możemy spodziewać się wzmocnień.

„Rynek się otworzy. W tej chwili czeka na nas Copa del Rey. Zawsze mówiliśmy, że rynek jest po to, aby się wzmacniać, jednak trzeba mieć wizję. Obecnie jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej kadry. Podkreślam, że przed otwarciem okienka rozegramy pięć czy sześć meczów i nie wiem, co zrobimy. Jeżeli mam coś powiedzieć to zarówno ja, trener oraz nowy właściciel jesteśmy dumni z kadry, którą mamy i z tego, co przeżywaliśmy w ostatnim czasie. Musimy stąpać twardo po ziemi i zdawać sobie sprawę z tego, że jesteśmy w pierwszej czwórce, sześć punktów za Realem Madryt i dwa za Atlético, a jeszcze niedawno dzieliła nas przepaść” — przyznał Rufete.

Dyrektor do spraw sportowych chciał dać jasno do zrozumienia, że przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji w styczniu, sztab musi przyjrzeć się zawodnikom, którzy nie mieli zbyt wiele okazji by zaprezentować swoje umiejętności, jak choćby Bruno Zuculini, który w pierwszych dwunastu kolejkach zagrał ledwie 45 minut.

„Z zewnątrz może się wydawać, że aby zmienić system gry potrzebujemy wzmocnić środek pola, ponieważ nie dawaliśmy szans dwóm graczom, którzy występują na tej pozycji. Jednak tak jak mówię, czeka nas Copa del Rey, w którym zagrają zawodnicy, którzy potrzebują minut spędzonych na boisku, tworzą część kadry Valencii i są dla nas ważni. Jeżeli drużyna wygrywa tyle spotkań to trudno spodziewać się wielu zmian. Punkty zdobył cały zespół, a ci, którzy wykazali się cierpliwością dostaną swoją szansę” — odpowiedział Rufete zanim został zapytany o to czy wie już jak wielu transferów będzie miało miejsce w styczniu.

„Nie wiem czy zakontraktujemy wielu graczy. Jak już wspomniałem, mamy kadrę, której należy się szacunek i miejsce w Lidze Mistrzów. Jeżeli mówimy, że powinnyśmy być dumni czy też zadowoleni z tego, że przyjdą zawodnicy, których chcemy u nas widzieć to z takim samym szacunkiem powinniśmy się odnosić do piłkarzy, którzy już z nami są. Jesteśmy drużyną i musimy być zjednoczeni. Oni wiedzą, że możemy dokonać kilku transferów, że są dwa okienka jednak my musimy traktować ich z należnym szacunkiem” — stwierdził.

Dyrektor sportowy przyznał także, że Peter Lim pragnie by kontynuował swoją pracę na stanowisku dyrektora sportowego i nadal był częścią projektu, który został rozpoczęty ponad rok temu przez Amadeo Salvo. Były piłkarz Valencii stwierdził, że „pojawienie się singapurczyka w klubie nie jest końcem tego projektu, nie jest też końcem pewnego etapu. Jest jedynie przystankiem”.

„Meriton i Valencia są już razem. Oni widzieli wszystko tutaj, wiedzą, czego się spodziewać. Zaangażują się w życie klubu, bo jest to dla nich ważne. Chcemy iść razem w przyszłość, ponieważ mamy wspólną wizję i pracujemy dla klubu nad jak największa marką i dla jego dobra” — dodał.

Następnie Rufete podsumowywał rok swojej pracy w Valencii. Dyrektor sportowy jeszcze raz wspomniał, że przez ten czas w klubie wydarzyło się dosyć dużo, a miejsce miały zarówno lepsze, jak i gorsze chwile. „Rok to nie jest dużo czasu, ale tutaj sporo się wydarzyło. Przeżywaliśmy raz dobre, raz słabe chwile, ale cały czas pracowaliśmy z dużym entuzjazmem i intensywnością dla dobra Valencii. Jesteśmy zadowoleni i dumni, że klub ma swój projekt i dąży do, jak najlepszą drogą”.

„Nasze akademie i szkolenie młodzieży to część projektu, który jest nowym modelem. Tworzymy go, szkolimy młodych zawodników z myślą o grze dla pierwszej drużyny. Coraz więcej z nich identyfikuje się z klubem. Mamy wizję klubu i patrzymy z optymizmem w przyszłość” — zakończył.

Kategoria: Wywiady | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LukasZ_NS28.11.2014; 21:49
LukasZ_NSDomenech
Pereira-Vezo-Orban-Cancelo (od razu piszę, że wiem, że to nominalny prawy obrońca:P)
Augusto-Zuculini
Ibanez - De Paul
Gil / na zmianę Rodrigo po 45min na przykład tak jak i :
Negredo/Paco

Takim składem mogliby rozgrywać co jakiś czas spokojnie sparing w środku tygodnia..wtedy mieli by większe szanse żeby ocenić zawodników itp
ktoś może formę by załapał lub zgraliby się i coś by z tego było;)