VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Krótka wypowiedź André Gomesa

Zdaniem portugalskiego pomocnika, kluczem do sukcesu w niedzielnej konfrontacji przeciwko FC Barcelonie na Mestalla, może być praca zespołowa. Będący kluczowym zawodnikiem w układance Nuno zawodnik powiedział także, że Valencia po raz kolejny musi udowodnić swoją „wielkość”.

André Gomes zjawił się na dzisiejszej konferencji prasowej, podczas której odpowiadał na pytania dotyczące zarówno ostatniej porażki z Levante, jak i niedzielnej potyczki z „Blaugraną”.

„Barcelona to wspaniały zespół, idealny rywal dla Valencii, która musi pokazać swoją wielkość. To będzie trudny mecz, jednak klasa rywala sprawia, że każdy z nas da z siebie absolutne maksimum, by odnieść sukces” — mówił Portugalczyk, którego niemal na pewno ujrzymy w niedzielnym szlagierze 13 kolejki Primera División.

„Nie czuję się ważniejszym zawodnikiem, niż inni” — powiedział krótko odnosząc się do opinii, iż stanowi on o sile drużyny. Zdaniem Gomesa klucz do sukcesu tkwi w pracy zespołowej, a nie indywidualnościach, co starał się podkreślić w swojej wypowiedzi.

Odnośnie zbliżającego się wielkimi krokami meczu z Barceloną, powiedział, że będzie to mecz z kategorii tych, które chce się wygrać za wszelką cenę. Klasowy rywal z pewnością sprawi drużynie sporo kłopotów, jednak Portugalczyk wierzy, że Valencię stać na sukces. Zdaniem Gomesa drużyna nie powinna się koncentrować na osobie Leo Messiego, ale w takim samym stopniu na wszystkich zawodnikach. Tylko zjednoczona drużyna będzie w stanie stawić czoła rywalowi i pokazać wszystkim swoją wartość.

Zapytany o grę w systemie z trzema środkowymi pomocnikami, Portugalczyk stwierdził, że doskonale rozumie się zarówno z Parejo, jak i Fuego, dzięki czemu wzajemnie się wspomagają i uzupełniają. Zawodnik wypowiedział się również na temat zestawienia linii ofensywnej zespołu, stwierdzając, że zarówno Alcácer jak i Negredo są ważną częścią drużyny.

„Gra obu napastników jest w dużej mierze uzależniona od ustawienia w środku pola. Style gry, jakie prezentują, różnią się od siebie, co uważam za dobre dla zespołu, który może dostosować się odpowiednio do danego rywala i sytuacji na boisku”.

Na koniec, podobnie jak przed meczem z Elche, dziennikarze przywołali słowa Nuno, który po porażce z Deportivo stwierdził, że Valencia chcąc awansować do Ligi Mistrzów, nie ma prawa przegrać dwóch kolejnych meczów.

„Przed nami spora presja, z którą będziemy musieli się zmierzyć, zwłaszcza, że na Mestalla zjawią się tysiące fanów, którzy w nas wierzą. Nie możemy ich zawieść. Zgadzam się ze słowami Nuno, iż nie możemy przegrać dwóch kolejnych spotkań. Zrobimy wszystko, by zamazać złe wrażenie pozostawione po meczu z Levante” — przekonywał Gomes.

Kategoria: Wywiady | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK27.11.2014; 18:43
Zobaczymy na co stać Valencię na tle świetnie dysponowanego rywala jakim niestety jest teraz Barcelona...

Będzie ciężko ale mimo wszystko liczę na bardzo dobry mecz (oczywiście z happy end'em) ;)