VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

De Paul na Barcelonę?

Krystian Porębski, 26.11.2014; 14:54

Argentyńczyk zyskuje w oczach Nuno

Rodrigo de Paul i Nicolás Otamendi trafili na Mestalla tego lata, aby osiągać sukcesy z Valencią i grać w takich meczach, jak najbliższy z Barceloną. O ile Pitbull radzi sobie świetnie i jest jednym z najlepszych obrońców w lidzę, o tyle jego młodszy kolega miał trochę problemów. Czy nadszedł wreszcie jego czas?

Po trudnym starcie sezonu, zwłaszcza ze względu na czerwoną kartkę w debiucie, po niecałej minucie, Rodrigo de Paul zaczyna pokazywać na co go stać. W Derbi del Turia pokazał się z dobrej strony stwarzając dwie dogodne sytuacje, jedną samemu sobie, drugą Negredo, po świetnym długim i dokładnym dograniu w pole karne.

De Paul nie miał jednak najmniejszych problemów z aklimatyzacją. Szybko zaprzyjaźnił się z Otamendim i nie chodzi tu tylko o wspólnego fryzjera czy tatuażystę. Dwa tygodnie temu, ostoja walenckiej defensywy wybrała się do trenera na rozmowę. Otamendi poruszył sprawę de Paula, aby wraz z Portugalczykiem znaleźć wyjście z tej sytuacji. Po dobrym występie z Levante, może się okazać, że Otamendi i de Paul stawią czoła Messiemu. Walenccy Argentyńczycy wierzą, że są w stanie powstrzymać swojego rodaka.

Rodrigo jest przekonany o umiejętnościach swojego kolegi: „Nico to świetny obrońca i może zatrzymać jego (Messiego – przyp. red.), a także całą Barcę. Będzie przed nimi bardzo trudne zadanie, ponieważ nasi obrońcy są dobrze dysponowali. Z drugiej strony, do kogos takiego jak Messi trzeba przygotować się dodatkowo”. Otamendi jest pełen podziwu dla swojego kolegi z kadry. Na boisku jednak nie ma przyjaciół. Widać to było choćby 3 lata temu, kiedy Pitbull i Leo zagrali przeciwko sobie w Superpucharze Europy. Iskrzyło między jednym i drugim, Otamendi nie stosował żadnej taryfy ulgowej wobec kolegi z reprezentacji.

„Grałem z Mascherano podczas spotkania charytatywnego w Rosario, nigdy jednak nie miałem okazji mierzyć się, bądź grać u boku Messiego. Bardzo chcę, aby stało się to już w kolejny meczu, to najlepszy piłkarz wszech czasów, będę z tego dumny. Najważniejsze jednak będą trzy punkty, po meczu poproszę go o wymienienie się koszulkami” — powiedział de Paul.

To czego teraz potrzebuje młody Argentyńczyk, to kolejnego dobrego meczu. Może się jednak okazać, że z Barceloną wystąpi nawet od pierwszych minut. Ostatnie miesiące nie były najłatwiejsze dla Rodrigo, ale podkreśla, że chce dawać z siebie wszystko i wywalczyć miejsce w pierwszej drużynie, bo stać go na o wiele więcej. Choć trener nie do końca mu ufał po pierwszym wybryku, teraz chce go do siebie przekonać. Takie występy, jak ten ostatni, powinny u w tym pomóc.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.