VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Wojna trwa — Batmangate Vol. 2

Krystian Porębski, 25.11.2014; 21:49

Valencia kontratakuje

Kilka dni temu informowaliśmy o sporze na linii DC Comics – Valencia. Klub nie ma zamiaru czekać na działania amerykańskiego wydawcy. Włodarze ekipy ze stolicy Lewantu stwierdzili, że logo Batman vs. Superman jest łudząco podobne do walenckiego nietoperza i postanowili działać.

Valencia złożyła oficjalny sprzeciw w OAMI, tak jak zrobiło to DC Comics w sprawie nowego znaku, który miał być (i był) wykorzystywany m.in. na akcesoriach dla fanów. Amerykański wydawca złożył wniosek o rejestrację 27 sierpnia, a termin składania obiekcji minął 19 listopada.

To działania typowe dla wielkich firm, które dbają o swoje interesy. Tego typu sporów było już wiele. Należy jednak zaznaczyć, że wbrew doniesieniom m.in. anglojęzycznej wersji Eurosportu — nie ma żadnego procesu pomiędzy klubem, a DC Comics. Spór dotyczy tylko procesu rejestracji nowego znaku handlowego Valencii, a także logo Batman vs. Superman, które ma być użyte w filmie zapowiadanym na 2016 rok.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. Vicente7326.11.2014; 00:25
Vicente73To jakaś komiczna (sic!) bzdura... Albo lepiej: kosmiczna bzdura. Valencia nie powinna bawić się w takie idiotyzmy i nagłaśniać sprawy.
Groteska.
2. woker18226.11.2014; 10:00
woker182Nie do końca Vicente. DC Comics uderzyło w Valencię, opóźniając proces rejestracji znaku towarowego. Valencia dokonała kontrataku. Kto na tym więcej może stracić? Oczywiście, że DC. Klub może poczekać z wykorzystaniem znaku, a DC co zrobi, opóźni premierę filmu? Świetne zagranie, hamburgery wrócą z podkulonym ogonem :)
3. hubson9126.11.2014; 11:31
Oczywiście, że dobrze robią. Lim pewnie ma takich prawników, że komiksiarze przez dekadę nie będą mogli tego zgłosić. Więc albo ustąpią albo w walce z filmami Marvela wyłożą się już na etapie loga:D Tutaj Valencia świetnie wykorzystała okazję jaką dała jej zbliżająca się "wojna" na filmy na kanwie komiksów. DC i Marvel planują przez najbliższe 5 lat wydać ich... kilkadziesiąt, przy czym ww. film jest flagowym produktem na podstawie DC. Tak więc każde opóźnienie do dla DC ogromne niebezpieczeństwo;)
4. Vicente7326.11.2014; 12:07
Vicente73OK, przyjmuję Wasze argumenty... Chodziło mi bardziej o to, że fajnie jest wykorzystywać energię do budowania klubu i przyszłych sukcesów, a nie do walki z jakimiś popaprańcami zza oceanu. Ale argumentujecie sensownie w sumie.