VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Batmangate

Krystian Porębski, 20.11.2014; 21:37

Czy Valencia zarejestruje nowy znak?

Valencia „zyskała” potężnego rywala. Jest nim amerykański wydawca, DC Comics. Sprawa dotyczy znaku nietoperza, który Valencia chciała zarejestrować. Właściciel praw do Batmana uważa, że wariant ten, łudząco przypomina znak superbohatera.

Jak podała organizacja OAMI, zajmująca się rejestracją znaków handlowych w Unii Europejskiej, Valencia wystąpiła o prawa wyłączności do znaku nietoperza z uniesionymi skrzydłami. Wiele firm decyduję się na taki krok, jako odświeżenie wizerunku. Oczywiście klub ma wiele zarejestrowanych znaków, z nazwami i herbem na czele.

Faktem jest, że nietoperz znajdujący się w herbie jest także odrębnie zarejestrowany. Problem pojawił się, kiedy Valencia chciała zarejestrować nietoperza z rozłożonymi wysoko skrzydłami. Swoje obiekcje złożyło DC Comics, które uważa, że logotyp ten przypomina symbol Batmana, który jest zarejestrowany. Do tej pory OAMi nie rozstrzygnęło tego sporu.

Roszczenia historycznie nieuzasadnione

Valencia od założenia, w 1919 roku, ma w klubowym logo nietoperza. Początkowo używany był herb miasta, który także ma to zwierzę w swoim znaku. W latach dwudziestych poprzedniego stulecia opracowana została wersja, która do dziś przetrwała w prawie niezmienionej formie i mimo upływu już prawie stu lat, tylko kilkukrotnie wprowadzano kosmetyczne poprawki. Historia Batmana rozpoczęła się natomiast w maju 1939 roku.

Choć Valencia nie miała zamiaru naruszyć praw autorskich DC Comics, firma ta ma zamiar walczyć o swoje i nie pozwolić, nie tylko walenckiemu klubowi, ale także innym firmom, na używanie podobnych znaków. Najciekawsze jest jednak to, że element sporu, jest bardzo podobny do wcześniej wspomnianego herbu Walencji... Dlaczego więc DC Comics rości sobie prawa?

Wcześniejszy spór w OAMI

To nie pierwszy raz, kiedy Valencia ma problemy ze znakiem handlowym, który miał być zarejestrowany w OAMI. Chodzi o „Amunt Valencia”, do którego roszczenia zgłosiło RTVV. Kanał 9 nagrał program o takiej nazwie, ponad dekadę temu. RTVV jednak już nie istnieje, więc sprawa pozostaje otwarta i OAMI jeszcze nie wydało werdyktu w tej sprawie.

Komentarz

Roszczenia DC Comics dziwią, zwłaszcza, że oba znaki znacząco się od siebie różnią, a znak, który Valencia chce zarejestrować, przypomina nietoperza z herbu miasta.

Na dodatek, był on już wykorzystywany na odzieży dla kibiców...

Wobec tego sprawa wydaje się być prostą, pytanie, jak skuteczni będą prawnicy amerykańskiego wydawcy? Jedno jest pewne, zarząd klubu na pewno się nie podda i będzie walczył, jak robił to do tej pory wiele razy za kadencji Amadeo Salvo.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. szakal_6920.11.2014; 22:28
szakal_69Mam ta koszulke :) Jest zaje...fajna!
2. fundmental21.11.2014; 11:16
Ciężko odróżnić :P
3. billie21.11.2014; 12:33
billieWydawało mi się, że tzw. Prima Aprilis już było w tym roku. To jak?
4. elcomendante21.11.2014; 20:40
Czas pokazać siłę kibiców Valencii pajacom z DC Comics.
Tu jest kontakt do tych idiotów:
http://www.dcentertainment.com/contact
Ja już im napisałem, co o nich myślę.
5. Haruviel22.11.2014; 10:51
HaruvielZawsze wolałem Marvel
6. Asesino22.11.2014; 11:08
AsesinoOczywiście, że Marvel! Spider-Man, X-Men, Fantastyczna Czwórka, Hulk, Iron Man, Avengers, Dare-Devil.. Dzieciństwo :D
7. lisovski22.11.2014; 11:30
lisovski Haruviel
Marvel najlepszy Spider Man z TM-Semic to całe moje dzieciństwo.
Jak ma być nie podobny skoro oba to nietoperze? amerykańcy jak zwykle udowadniają że cały świat kręci się na ich orbicie. Prawdą natomiast jest że pierwsze wzmianki o nietoperzach zbiegają się z powstaniem Gotham.