VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

André Gomes: „Jesteśmy silnym zespołem”

Kamil Guziak, 18.11.2014; 10:47

Portugalczyk wierzy w drużynę

Jak powiedział młody pomocnik, Valencia jest obecnie w dobrej dyspozycji, podobnie jak on sam. Zdaniem Gomesa możliwość gry w koszulce z numerem 21 jest zaszczytem, tym bardziej, że w przeszłości należał on do takich postaci jak Pablo Aimar, David Silva czy Dani Parejo.

W wywiadzie udzielonym dla LFP, André Gomes stwierdził, że zespół rozpoczął sezon nad wyraz udanie, bowiem nikt nie spodziewał się tego, że po jedenastu kolejkach Valencia będzie w ścisłej czołówce ligowej tabeli.

„Przed rozpoczęciem sezonu wszyscy mieli wielkie nadzieje, zarówno my, jak i fani. Wiedzieliśmy, że musimy ciężko pracować, ponieważ Nuno jest trenerem, który każdego dnia wymaga od nas więcej i chce by nasza gra stal się poprawiała” — przekonywał.

Zdaniem Gomesa w osiąganych wynikach pomaga fakt, że zespół tworzą młodzi, rządni sukcesów zawodnicy. „Valencia to bardzo młody zespół, który ciągle się uczy i stara nabierać cennego doświadczenia. Jesteśmy silni zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Chcemy wygrywać i tą myślą przystępujemy do każdego spotkania”.

Portugalski pomocnik odniósł się także do numeru na koszulce, w której występuje. Jak sam przyznał, jest on wyjątkowy. „To zaszczyt grać z numerem ‘21’. Należał on bowiem wcześniej do wyjątkowych zawodników, takich jak Aimar czy Silva. To sprawia, że oczekiwania fanów są wysokie. Oczekują oni kolejnej wielkiej postaci, która daje z siebie wszystko dla klubu”.

Zawodnik podkreślił jednak, że ma dopiero 21 lat, w związku z czym, przed nim jeszcze wiele nauki i sporo elementów do poprawy. Przyznał jednak, że jego osobistym celem jest jak najlepsze reprezentowanie klubu i na tym się skupia. Gomes czuje się szczęśliwy zarówno w klubie, jak i w nowym miejscu zamieszkania.

„Miasto jest fantastyczne, a ludzie bardzo mili i życzliwi. Jednak klimat jaki zastałem w klubie przerósł moje oczekiwania — oczywiście jest to pozytywne zaskoczenie. Valencia jest świetnie zorganizowanym klubem, zapewniającym idealne warunki do dalszego rozwoju” — powiedział Portugalczyk, dziękując szczególnie fanom za ich wsparcie.

Kategoria: Wywiady | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK18.11.2014; 16:07
Życzę mu wspaniałej kariery. Oczywiście w barwach "Los Ches" ;)