VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia obserwuje Álexa Muñoza

Kamil Guziak, 13.11.2014; 22:36

20-letni stoper Hérculesa pod lupą

Kolejny młody zawodnik znalazł się w kręgu zainteresowań sekretariatu technicznego klubu. Urodzony w Hiszpanii dwudziestolatek swoją grą przyciągnął uwagę kilku drużyn, a wśród najpoważniejszych kandydatów do wykupienia zawodnika wymienia się Valencię i Sevillę.

Álex Muñoz jest obecnie podstawowym zawodnikiem Hérculesa Alicante, który aktualnie występuje w trzeciej grupie Segunda División B, a więc tej samej, w której swoje mecze rozgrywa Mestalleta. Swoją karierę rozpoczynał na pozycji lewego obrońcy, jednak został przekwalifikowany na stopera, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Swoją dyspozycją szybko zyskał status objawienia młodego pokolenia na hiszpańskich boiskach, co przykuło uwagę skautów silniejszych drużyn. Latem bieżącego roku Muñoz podpisał z obecnym pracodawcą pierwszy w karierze profesjonalny kontrakt, który obowiązywać ma do końca sezonu 2017/18. W umowie zapisana została klauzula wykupu, opiewająca na kwotę 12 mln €. Jak poinformowała jedna z lokalnych gazet w Alicante, do klubu wpłynęło oficjalne zapytanie o sytuację i cenę wywoławczą za utalentowanego zawodnika. Zwolennikiem transferu Muñoza jest szkoleniowiec Sevilli — Unai Emery.

Sam zawodnik przyznał niedawno, że nic nie wie na temat zainteresowania jego osobą, potwierdzając jedynie, iż faktycznie czuje się w obecnej drużynie pewnie i prezentuje dobrą formę. „Koncentruję się wyłącznie na grze w Hérculesie. Nie myślę o innych klubach, gdyż może to negatywnie wpłynąć na moją koncentrację. Doceniam jednak zainteresowanie klubów moją osobą” — mówił Hiszpan.

Zdaniem obrońcy wszystko może się zdarzyć, jednak na chwilę obecną wyklucza możliwość zmiany klubu. „Jeśli wpłynie oferta to usiądziemy i ją dokładnie przemyślimy. Jestem jednak tutaj szczęśliwy i nie chcę teraz odchodzić” — przekonywał.

Mimo zainteresowania ze strony Basków, Valencia nadal zamierza monitorować poczynania zawodnika, który w obecnym sezonie jest podstawowym graczem swojej drużyny, tracąc zaledwie 45 minut gry w dotychczasowych spotkaniach.

Kategoria: Transfery | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.