VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Rok bez Braulio Vázqueza

Karol Kotlarz, 05.11.2014; 00:24

Rewolucja kadrowa Valencii

Na początku listopada 2013 roku z posadą dyrektora sportowego pogrążonej w kryzysie Valencii pożegnał się Braulio Vázquez. Od tego czasu kadra zespołu przeszła gruntowną przebudowę za sprawą dyrektora generalnego Rufete.

Braulio Vázquez posadę dyrektora sportowego Valencii piastował od czerwca 2010 roku. Zatrudniony przez Manuela Llorente nie cieszył się sympatią nowego prezydenta klubu, Amadeo Salvo. Ostatecznie jesienią ubiegłego roku Braulio pożegnał się z posadą, a jego następcą został Rufete.

Wśród wielu piłkarzy zatrudnionych przez Vázqueza jedynie Javi Fuego, pozyskany za darmo z Rayo Vallecano, udanie odnalazł się w drużynie i pełni ważną rolę w taktyce obecnego trenera, Nuno Espírito Santo. Braulio ma na swoim koncie również kilka niewypałów, do których można zaliczyć chociażby transfery Postigi, Pabóna czy Míchela Herrero.

Rewolucja kadrowa

Po zwolnieniu Vázqueza nowo zatrudnieni dyrektor generalny Rufete oraz dyrektor sportowy Ayala przeprowadzili lifting pierwszego zespołu. Już podczas zimowego okienka transferowego na Mestalla zawitało czterech nowych graczy (Araújo, Keita, Vargas, Senderos) oraz szkoleniowiec Juan Antonio Pizzi.

Ciąg dalszy modernizacji kadry przypadł na letnie okienko transferowe, w którym pozyskano aż 11 nowych graczy: Zuculini, Negredo, Filipe Augusto, Rodrigo De Paul, Mustafi, Lucas Orbán, João Cancelo, André Gomes, Rodrigo, Otamendi oraz Yoel Rodríguez. Jednocześnie Rufete i spółka sprzedali bądź wypożyczyli łącznie 17 zawodników. Z klubem pożegnali się: Guaita, Rami, Ricardo Costa, Víctor Ruiz, Bernat, Mathieu, Cissokho, Guardado, Oriol Romeu, Banega, Míchel Herrero, Jonathan Viera, Sergio Canales, Fede Cartabia, Jonas Gonçalves, Pabón oraz Hélder Postiga.

Rewolucję kadrową jakiej dokonał Rufete przetrwało ośmiu graczy: Diego Alves, João Pereira, Barragán, Javi Fuego, Dani Parejo, Piatti, Feghouli i Paco Alcácer. Wśród wymienionych piłkarzy jedynie Pereira nie jest pewien swojej przyszłości w klubie i wiele wskazuje na to, że w styczniu Portugalczyk opuści klub.

Jak zmieniła się Valencia przez ostatni rok?

Największe zmiany dotknęły defensywę, która za czasów Braulio spisywała się nie najlepiej. Duet środkowych obrońców Mathieu — Ricardo Costa został odmłodzony dzięki sprowadzeniu Otamendiego i Mustafiego. Zmiany na środku defensywy przyniosły zamierzony efekt — po 10 kolejkach Valencia ma tylko 9 straconych bramek.

W pomocy nie ma już chimerycznego Évera Banegi, oddanego bez żalu do Sevilli za 2 mln €. Argentyńczyk był kreowany na lidera zespołu, lecz rola ta zdecydowanie przerosła zawodnika. Dziś w środku pola „Nietoperzy” obok Daniego Parejo występuje André Gomes, który idealnie wkomponował się w zespół.

Linia ataku zyskała wiele na jakości przez ostatni rok. Transfery Rodrigo Moreno i Alvaro Negredo plus eksplozja formy Paco Alcácera znacząco wzbogaciły ofensywę. Sprowadzeni przez Braulio napastnicy: Postiga i Pabón nie spełnili oczekiwań kibiców i już po pół roku trafili na wypożyczenie.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. pajacyk05.11.2014; 08:55
pajacykZ nowych piłkarzy można by złożyć całkiem niezłą ekipę…: Yoel – Cancelo, Mustafi, Otamendi, Orban – Augusto, Gomes, Gil, De Paul – Negredo, Rodrigo.
Przyznaję, że nie byłem przekonany do Rufete ale po roku widać, że wspólnie z Ayalą wykonali kawał dobrej roboty.
2. Fuh05.11.2014; 10:48
FuhZanim go ocenimy, to trzeba przypomniec sobie w jakich warunkach pracowal On, a w jakich Rufete. ;)
3. Vicente7305.11.2014; 11:07
Vicente73Braulio to katastrofa... I tylko dzięki temu Rufete jest "jakoś tam" akceptowalny. Trzeba o tym pamiętać. I rozglądać się za jakimś profesjonalistą.
4. Groove05.11.2014; 12:04
Vezo również był jego "dziełem"