VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Finansowe Fair Play na drodze Petera Lima

Kamil Guziak, 04.11.2014; 18:28

„Nie wszystko na raz, nie tu i teraz”

Regulacje zastosowane jakiś czas temu przez Europejską Federację Piłki Nożnej w sprawie „finansowego fair play” mogą ostudzić zapędy Lima, który już w zimowym oknie transferowym zamierzał po raz kolejny wzmocnić zespół. Okazuje się, że wcale się tak nie musi stać...

Ograniczenia nałożone przez LFP na kluby hiszpańskiej ekstraklasy mogą się okazać istnym bólem głowy dla Valencii. Brak udziału w europejskich pucharach znacznie zredukował dochody klubu w obecnym sezonie, a rewolucja kadrowa jaka nastąpiła w klubie spowodowała zwiększenie kosztów personelu. Przejęcie Valencii przez Petera Lima z pewnością poprawi sytuację ekonomiczną klubu, jednak, by ten mógł się rozwijać czysto piłkarsko, potrzeba sporego wkładu finansowego nowego właściciela. Jest on bardzo podekscytowany swoim projektem, dlatego też nie zamierza oszczędzać na budowaniu zespołu na miarę Ligi Mistrzów.

Niestety plany Singapurczyka może pokrzyżować Finansowe Fair Play, które sprawia, że przed Valencią trudne zadanie. Pierwotny zamysł FFP zakłada, że kluby nie mogą wydawać więcej na transfery zawodników i ich płace więcej, niż wynosi ich dochód. W przypadku Valencii mowa o kwocie rzędu 73 mln €, które są niemal w całości pokryte. Oznacza to, że klub musi znaleźć rozwiązanie, polegające na obniżeniu tych kosztów, np. poprzez pozbycie się niepotrzebnych zawodników.

W styczniu klub opuszczą prawdopodobnie João Pereira oraz Bruno Zuculini. Jednak w obliczu chęci pozyskania doświadczonego, klasowego pomocnika (czyt. Enzo Péreza), trudno będzie osiągnąć wyznaczony limit, głównie za sprawą kwoty transferu i wartości kontraktu Argentyńczyka. FFP może wymusić na Limie kolejne zmiany personalne w klubie lub wpłynąć na konieczność zmniejszenia kosztów związanych z zarobkami piłkarzy. Wszystko wskazuje więc na to, że by móc pozyskać Péreza, z klubem będzie musiał się pożegnać jeden z dotychczasowych „Nietoperzy”.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (9)

KOMENTARZE

1. zompson04.11.2014; 18:59
zompsoni bardzo dobrze
2. LimaK04.11.2014; 19:14
Lepiej uważać bo może to się skończyć tak jak z Malagą 2 lata temu :/ Al Thani kupował piłkarzy i płacił kontrakty ponad stan klubowych przychodów i skończyło się na zawieszeniu klubu w rozgrywkach europejskich (karę odbyto bo klub zakwalifikował się do PE ale wystąpić w nim nie mógł) i zakręceniu kurka przez właściciela...

Myślę, że odejdzie kilku zawodników w zimowym okienku i jakoś uda się załatwić sprawę z Enzo lub innym środkowym pomocnikiem w razie gdyby ten okazał się za drogi :)
3. idler04.11.2014; 19:26
idlerJak dla mnie do odejścia tylko Pereira i Zuculini. Nie wiem kogo jeszcze mógłby wypuścić skoro skład tak dobrze się uzupełnia. Wypożyczenie Gila, De Paula albo Roberto? Nie wiem czy wysłanie na wypożyczenie zawodnika jakoś wpłynie na naszą sytuację z FFP. Mogą wymyślić coś w stylu sprzedania Feghouliego co być może nie byłoby takim najgorszym posunięciem jeżeli za niego faktycznie miałby przyjść klasowy środkowy pomocnik z nazwiskiem.
4. KempesVCF04.11.2014; 19:30
KempesVCFMożna było oszczędzić sobie płacenia pensji Negredo, ale uparli się na niego, to mają. Poza tym powinniśmy dalej zgrywać skład, a nie dokupywać grajków w ilościach hurtowych.
5. idler04.11.2014; 19:39
idlerPrzecież Negredo zgodził się na obniżkę pensji. Poza tym jak to sobie wyobrażasz? Zespół na Ligę Mistrzów bez klasowego napastnika? Jeśli mamy takie aspiracje to musimy mieć napad z prawdziwego zdarzenia, a jakby go nie ściągnęli to gralibyśmy samym Paco. A z niego póki co to taka gwiazda, że 90% niedzielnych kibiców nawet nie ma pojęcia kto to jest.
6. Trivium04.11.2014; 20:11
Triviumpewnie sprzedaja juz Paco i Gaye ;)
7. Vicente7304.11.2014; 23:59
Vicente73Po cholerę nam był ten Zucculini??? Oprócz tego, że jest on efektem budowania drużyna "na uraaa", nie widzę żadnego uzasadnienia.
8. Jarunio05.11.2014; 03:22
JarunioJest jeszcze jedna opcja, olać FFP jak zrobiło to PSG, sprowadzić zawodnika i zapłacić śmieszną karę.
9. woker18205.11.2014; 09:12
woker182Jarunio, jest tylko jeden mały problem, Platini nie jest chyba kibicem Valencii.